موج سواری طلا روی ریزش رمزارزها

جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد بازار طلا همچنان روند صعودی قوی قیمتها را به دلیل فرار سرمایه گذاران از نوسان بالای رمزارزها پیش بینی می کند.

در نظرسنجی هفته پیش تحلیلگران پیش بینی کرده بودند اونس طلا به میانگین قیمت ۲۰۰ روزه که در ۱۸۵۰ دلار قرار دارد، صعود می کند. در نظرسنجی هفته جاری هر دو گروه سرمایه گذاران غیرحرفه ای و تحلیلگران وال استریت به دورنمای کوتاه مدت طلا که به پیشروی به سمت مرز ۱۹۰۰ دلار ادامه می دهد، ابراز خوش بینی کردند.

به گفته آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی، ورق برگشته است و تحت تاثیر وضعیت اخیر رمزارزها و برنامه های هزینه تمام نشدنی واشنگتن، مردم به سمت طلا برمی گردند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۱ نفر معادل ۷۳ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند. یک نفر معادل هفت درصد نظری نداشت.

در این بین، مجموعا ۱۰۳۷ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای رای دادند. از میان آنها، ۷۱۶ نفر معادل ۶۹ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۵۴ نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که ۱۶۷ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

خوش بینی به روند صعودی طلا تحت تاثیر رشد بیش از دو درصدی قیمت طلا در معاملات هفته گذشته و موفقیت این فلز ارزشمند در حفظ سطح حمایتی بالای ۱۸۵۰ دلار بوده است. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با پنج دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش، در ۱۸۷۶ دلار و ۷۰ سنت بسته شد اما ۲.۱ درصد رشد هفتگی رقم زد که سومین رشد هفتگی متوالی بود.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد ارزی در فارکس لایو خاطرنشان کرد روند صعودی پرقدرت طلا با وجود تجدید نیروی بازده اوراق قرضه روی داده است.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA به کیتکونیوز گفت: انتظار دارد طلا از فاصله گرفتن سرمایه گذاران از رمزارزها بهره ببرد. تصویر فنی نشان نمی دهد که طلا وضعیت بیش خرید پیدا کرده است.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس هم گفت: شاخصهای روند هفتگی صعود کرده اند و نشان می دهند که عقب نشینی کوتاه مدت یک فرصت خرید است و سطح مهم بعدی که باید به نظاره آن نشست ۱۹۰۰ دلار است.

با این حال همه متقاعد نشده اند که قیمت طلا می تواند بالاتر برود. دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز به کیتکونیوز گفت: مگر این که بازار طلا بتواند در معاملات هفته پیش رو به رکورد بالای جدیدی صعود کند در غیر این صورت حمایت در سطح ۱۸۵۰ دلار را تست خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا