انجام پروازهای یک طرفه به هند و پاکستان برای بازگرداندن اتباع ایرانی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: در پایان هفته دو پرواز فوق العاده به هند و پاکستان برای بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی انجام می‌شود.

محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه پرواز فوق العاده‌ای که برای کشور هند و پاکستان انجام می‌شود یک طرفه است و هیچ مسافری از ایران به آن مقصد اعزام نمی‌شود، گفت: به منظور انتقال دانشجویان ایرانی از مبداء کشور‌ هند و اتباع ایرانی حاضر در کشور پاکستان به کشور پرواز فوق العاده‌ای با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

او یادآور شد: تمامی این پرواز‌ها به صورت یک طرفه انجام می‌شوند؛ بنابراین، از نظر این سازمان انتقال مسافر هم به این کشور‌ها مانعی ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه ممنوعیت پرواز‌های ایران به کشور‌های هند و پاکستان از ۴ اردیبهشت به دنبال شیوع گسترده کرونای هندی وضع شده بود، افزود: یک پرواز فوق العاده توسط شرکت هواپیمایی ماهان در روز جمعه ۷ خرداد به کشور هند و هفته آینده توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به کشور پاکستان انجام خواهد شد.

ذیبخش همچنین درباره پرواز‌های ترکیه هم گفت: پرواز‌های ترکیه همچنان توسط شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود، اما در مقایسه با ماه‌های گذشته تعداد پرواز‌ها به دلیل عدم استقبال مسافران کاهش داشته است.

او یادآور شد: انجام تور‌های ترکیه همچنان ممنوع است و هیچ یک از آژانس‌ها اجازه فروش تور ترکیه ندارند.

مسئولیت تست های تقلبی کرونا بر عهده وزارت بهداشت است
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور همچنین درباره تست‌های تقلبی هم گفت: سازمان هواپیمایی در رابطه با تست‌های تقلبی کرونا مسئولیتی ندارد و مسئولان وزارت بهداشت و نیرو‌های بهداشت مرزی وظیفه بررسی تست‌های کرونا را بر عهده دارند.

ذیبخش اظهار کرد: فهرست آزمایشگاه‌هایی که مورد تایید است بر اساس توافق صورت گرفته بین وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه در اختیار مسافران خارجی قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش پیش از این سیامک سمیعی یکی از مدیران آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درباره فروش تست تقلبی منفی کرونا اعلام کرده بود که مهم‌ترین جایی که افراد به دنبال جواب تست منفی هستند برای مسافران پروازها به خصوص پروازهای خارجی است که میلیون‌ها تومان هزینه دارد و برای شرکت‌های هواپیمایی مهم این نیست که جواب تست درست باشد. مهم این است که تست منفی باشد و با توجه به اینکه افراد هزینه زیادی را برای پروازهای خارجی پرداخت می‌کنند اگر یکی از همراهان آن‌ها تست مثبت داشته باشد، تکلیف آن‌ها هم نامعلوم می‌شود. بنابراین به دنبال خرید جواب تست منفی هستند.

این در حالی است که تاکنون سازمان هواپیمایی کشور چندین بار اعلام کرده‌ که مسئولیت بررسی تست‌های کرونا بر عهده وزارت بهداشت و مسئولان بهداشت مرزی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا