طرح ملی مسکن شهر اندیشه سال ۱۴۰۲ تحویل می‌شود

شرکت عمران شهر اندیشه با اشاره به دلیل پیشرفت کُند پروژه طرح ملی مسکن این شهر اعلام کرد: این واحدها سال ۱۴۰۲ تحویل خواهد شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر اندیشه در پاسخ به انتشار مطلبی تحت عنوان “پیشرفت کُند پروژه طرح ملی مسکن در شهر جدید اندیشه”  دلایل کند شدن روند ساخت این طرح را به شرح زیر اعلام کرد؛

« برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن که خرداد سال ۱۳۹۸ توسط وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید اندیشه آغاز شد، که سهم شهر جدید اندیشه از این برنامه ۲۵۰۰ واحد بوده که در چند پروژه در دست احداث است.

متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در کشور از اواخر سال ۱۳۹۸ (حدود ۹ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی)، تبعات گسترش و همه‌گیری این بیماری پروژه های اقدام ملی تولید مسکن را نیز همانند سایر بخش های کشور هدف قرار داده و موجب ایجاد اختلال در اجرای آنها شده است.

مطابق مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، در زمان قرارگیری شهرستان در وضعیت قرمز کرونا، می بایست پروژه های ساختمانی و کارگاه ها به صورت موقت تعطیل شوند. لذا با عنایت به اینکه شهرستان شهریار (شهر جدید اندیشه) در این مدت چندین بار در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته، تعطیلی پروژه ها اجتناب ناپذیر بوده است.

از سوی دیگر شرایط نامساعد اقتصادی که ناشی از تحریم‌های ظالمانه علیه ملت شریف ایران بوده است نیز موجب شده تا در برخی برهه های زمانی، تهیه مصالح ساختمانی مورد نیاز برای پیش برد پروژه ها با وقفه روبرو شده و موجب کندی پیشرفت کار شود.

در خصوص پروژه مرکز شهر جدید اندیشه نیز باید خاطر نشان کرد در کنار احداث ساختمان های طرح اقدام ملی تولید مسکن، محوطه سازی و احداث خیابان ها و رهباغ شهر جدید اندیشه نیز بر عهده شرکت سازنده این پروژه بوده که همزمانی اجرای آنها بر حجم عملیات اجرایی افزوده و موجب شده تا پیشرفت پروژه در ظاهر کُند به نظر برسد.

در پایان لازم به ذکر است که زمان تحویل پروژه های اقدام ملی تولید مسکن شهر جدید اندیشه که نویسنده مطلب مورخ ۹/۳/۱۴۰۰ به آنها اشاره کرده سال ۱۴۰۲ است و هم اکنون پروژه ها با لحاظ موارد یاد شده مطابق با برنامه زمانبندی شده و با نظارت این شرکت در دست اجرا هستند و این شرکت تلاش دارد تا با یاری پروردگار و تلاش خدمتگزاران مردم، پروژه های در دست اجرا را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب به پایان رساند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا