بازار ۳۷ میلیارد دلاری لوازم خانگی در کشورهای همسایه

مدیرکل صنایع برق فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از هدف گذاری برای صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری در این حوزه خبر داد.

کیوان گردان در نشست بررسی پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی که با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبری و مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت برگزار شد، از هدف گذاری برای صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری در این حوزه خبرداد و اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شد.

وی همچنین اشتغال مستقیم در این حوزه را ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: گردش مالی سالیانه در صنعت لوازم خانگی کشورمان ۶ میلیارد دلار است.

ظرفیت ۳۷ میلیارد دلاری بازار لوازم خانگی در کشورهای همسایه

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همچنین بیان کرد: بازار حدود ۳۷ میلیارد دلاری محصولات لوازم خانگی در کشورهای همسایه ظرفیت بسیار خوبی برای ارتقا تولید و صادرات لوازم خانگی کشورمان است.

گردان در ادامه به تدوین پیش‌نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: دسترسی مناسب به بازارهای محلی منطقه‌ای و فراملی، امکان تأمین بخش قابل توجهی از مواد اولیه، تنوع محصولات، بومی سازی بخش زیادی از طراحی و دانش فنی و اشتغال زایی بالا مهمترین مزیت‌های سند راهبردی و برنامه عملیاتی توسعه زنجیره لوازم خانگی است.

وی همچنین به تشکیل کارگروه پایش و نظارت بر این برنامه عملیاتی اشاره داشت و گفت: این کارگروه با مسئولیت معاونت امور صنایع وزارت صمت و با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط تشکیل خواهد شد که مسئولیت دبیرخانه بر عهده دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا