ثبت ۵۰ میلیون تردد بین استانی در بهمن ۱۴۰۰

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: در بهمن امسال بیش از ۵۰ میلیون وسیله نقلیه تردد بین استانی داشتند که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹ و دی امسال ۲ درصد افزایش داشته است.

علی اکبر آشوری در خصوص تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه در بهمن ماه سال جاری بیان کرد: به طور متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نسبت به بهمن ماه سال گذشته، ۱۳ درصد و نسبت به دی ماه امسال یک درصد افزایش داشته است که نشان دهنده افزایش سفرها به دلیل تأثیر شرایط جوی در ماه گذشته و افزایش سفرهای بین استانی با توجه به تعطیلی ۲۶ بهمن ماه بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار دریافتی از سامانه‌های تردد شمار، کمترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در تاریخ یک بهمن با یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۱۵ وسیله نقلیه و بیشترین تردد در تاریخ ۲۹ بهمن ماه با یک میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۶۶ وسیله نقلیه ثبت شده است.

وی با اشاره به گزارش تردد تجمیعی ورود و خروج استان‌های کشور در بهمن ماه گفت: بر اساس گزارش دریافتی از سامانه‌های ترددشمار منصوب در محورهای مواصلاتی کشور، استان‌های مازندران، گیلان و هرمزگان به ترتیب با ۲۶ درصد، ۲۵ درصد و ۲۱ درصد بیشترین افزایش تردد و استان‌های آذربایجان شرقی با ۱۰ درصد، کردستان با ۹ درصد و زنجان هشت درصد بیشترین کاهش تردد را در بین استان‌های کشور داشتند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه بالغ بر یک میلیون و ۶۹۸ هزار و ۹۴۲ تماس با سامانه تلفنی ۱۴۱ در بهمن ماه امسال برقرار شده است، افزود: بیشترین سهم از مجموع تماس‌های برقرار شده در بهمن ماه مربوط به استان تهران با ۲۵ درصد، مازندران با ۲۳ درصد و استان خراسان رضوی با پنج درصد بوده است.

آشوری گفت: کل تماس‌های بخش پاسخگویی ۱۴۱ در ستاد و استان‌ها در بهمن ماه با ۱۵ درصد کاهش به ۱۶۴ هزار و ۸۸۵ تماس رسید که سهم پاسخگویی ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تماس‌ها برابر با ۶۷ هزار و یک تماس معادل ۴۱ درصد و سهم پاسخگویی مرکز مدیریت راه‌های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها با ۹۷ هزار و ۸۸۴ تماس معادل ۵۹ درصد با متوسط زمان ۶۹ ثانیه بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا