شایعات دیگر بر بازار مسکن اثر ندارد

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در شرایط اپیدمی کرونا و انجام مذاکرات وین، شایعات قبل و بعد از عید تاثیر خود را بر بازار مسکن از دست داده است گفت: رشد قیمت مسکن به صفر رسیده و انتظار بازار باثباتی را در سال آینده داریم.

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: در سالهای گذشته معمولا با شایعات قبل ازعید و بعد از عید، قبل از انتخابات و بعد از انتخابات، بازار مسکن تحت تاثیر قرار می‌گرفت و عموما قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کرد. اما در حال حاضر که حدود دو سال است با اپیدمی ویروس کرونا مواجه شده‌ایم، شایعات تاثیر چندانی بر بازار ندارد.

وی افزود: گزارش‌هایی که ما از کف بازار می‌گیریم نشان دهنده ثبات بازار مسکن است و اگر مراکز آماری اجازه دهند بازار مقداری خودش را پیدا می‌کند و به یک ثبات نسبی قیمت می‌رسد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه بازار مسکن دچار رکود شده است گفت: عمده متقاضیان بالقوه مسکن منتظر نتایج مذاکرات هسته‌ای هستند که بحمدالله تا الان پیشرفت‌های خوبی حاصل شده و امیدوارم سریعتر موفقیت کلی اعلام شود. اگر این اتفاق رخ دهد مسلم بدانید مقداری در قیمت خانه تاثیرگذار خواهد بود و انتظار کاهش داریم.

خسروی درباره اثرات طرح اهدای زمین رایگان به خانوارهای سه دارای سه فرزند خاطرنشان کرد: طرح‌هایی مثل نهضت ملی مسکن، اجاره‌داری حرفه‌ای، زمین رایگان و غیره در صورتی منجر به ایجاد اثر در بازار مسکن می‌شود که مردم نتایج آن را به صورت ملموس ببینند. توفیق دولت در این بخش‌ها قطعا اثرات خوبی در بازار خواهد داشت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش‌بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ گفت: فعلا بازار بر مدار انتظارات کاهشی قرار گرفته و نگاه متعاملین این است که بازار آبستن حوادث خواهد بود. رشد قیمت مسکن به صفر رسیده و در این شرایط افزایش معاملات و قیمت دور از ذهن است. انتظار بازاری با ثبات در سال آینده را داریم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا