محدودیت‌های ترافیکی به جاده‌های مازندران بازگشت

رییس پلیس راه مازندران از اجرای طرح محدودیت های ترافیکی در جاده‌های ارتباطی این استان با هدف تسهیل در تردد خودرویی خبرداد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب وضعیت ترافیک در محور کندوان حدفاصل شهرستانک تا مرزن آباد را در زمان حاضر عادی و روان ذکرکرد و گفت که جاده چالوس حدفاصل میدان امیرکبیر تا شهرستانک در هر ۲ مسیر رفت و برگشت تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد خودروها از مسیر جایگزین آزاد راه تهران – شمال انجام می شود.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار داشت: در محور فیروزکوه ترافیک خودرو در هر دو مسیر رفت و برگشت در محدوده گیلاوند سنگین گزارش شده است و در محور هراز و آزاد راه تهران – شمال تردد خودروها بصورت عادی و روان در جریان است.

رییس پلیس راه مازندران از مسافران خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه راه فرعی است.

رییس پلیس راه مازندران محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های ارتباطی این استان را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا ساعت ۶ صبح روز شنبه از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی به جاده‌های مازندران بازگشت

محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور کندوان از ساعت ۱۱ تا ۲۴ روز چهارشنبه هفتم تیرماه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ همانروز از ابتدای آزاد راه تهران – شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در جاده چالوس از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روزهای جمعه و شنبه ۹ و ۱۰ تیرماه از کرج و ابتدای آزاد راه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ همانروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

اعمال محدودیت در صورت بازگشایی محور چالوس قابل اجرا بوده و در غیر این صورت تا اطلاع بعدی این محور مسدود خواهد بود.

به استثنای حاملان موادسوختی و یا فاسدشدنی تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان است.

محور هراز:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۹ تیرماه جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء بصورت مقطعی یکطرفه خواهد بود.

تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه هفتم تیرماه جاری و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه هشتم و ۹ ماه جاری از محور هراز ممنوع است.

اجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و در صورت عادی بودن ترافیک، با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا