ابلاغیه مهم دولت درباره آرد و نان/ تفویض اختیارات ویژه به استان‌ها

سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و‌ نان گفت: دولت اخیرا در ابلاغیه‌‌ای اختیارات مهمی را در خصوص مدیریت زنجیره آرد و گندم به استان‌ها داده است.

محمد جلال، سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و‌ نان  اظهار کرد: دولت اخیرا در ابلاغیه‌‌ای اختیارات مهمی را در خصوص مدیریت زنجیره آرد و گندم به استان‌ها داده است.

وی در خصوص اصلاح قیمت نان افزود: طرح هوشمندسازی هیچ ورودی به مسئله نرخ نان ندارد و اصلاح نرخ از گذشته در اختیار کار گروه آرد و نان استان‌ها بوده و این رویه همچنان برقرار است.

جلال با اشاره به وضعیت نابسامان توزیع خمیرمایه در سالیان گذشته، افزود: هزینه جدی نانوایان خمیرمایه است و در ابلاغیه اخیر مقرر شده توزیع خمیرمایه بر اساس قیمت مصوب سازمان حمایت و در سامانه توزیع آرد انجام شود.

سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آراد و نان گفت: در ابلاغیه اخیر همچنین امکان ویرایش سهمیه آرد نانوایی‌ها نیز به استان‌ها اعطا شد تا در مواقع ضرور مانند فصل مسافرت‌ها، فصل برداشت محصول و … که جمعیت مسافر یا کارگران فصلی به یک استان وارد می‌شوند، پایداری توزیع نان با اختلال مواجه نشود؛ اما همه این ویرایش‌ها در سامانه ثبت خواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا