زیر پای سکه خالی شد/ سد مقاومتی قیمت سکه شکسته می‌شود؟

اقتصادنیوز نوشت: قیمت سکه امامی در بازار آزاد دیروز تا محدوده ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین آمد اما عصر دیروز ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. فعالان بازار می گفتند که دلار، زیر پای سکه را خالی کرد.

قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا از محدوده کم‌دامنه روزهای اخیر خود خارج نشده و دیروز نیز نوسان بسیار جزئی را به ثبت رسانده است.

قیمت دلار دیروز، یکشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در سطح ۴۱ هزار و ۲۵۸ تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو دیروز با افزایش نامحسوس ۲۷ تومانی تومانی در سطح ۴۵ هزار و ۲۵۴ تومان قرار گرفته است.

قیمت درهم امارات نیز در سطح ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۰۸ تومان، ۴۱ هزار و ۱۴۰ تومان و ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان درج شده است.

همچنین قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار دیروز ۱۸ تیر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلا در سطح ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان قرار گرفت.

نوسان دیروز قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان همانند روز گذشته در دامنه محسوسی بوده است.

قیمت دلار دیروز ‌یک‌شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان بطور میانگین ۴۱ هزار و ۲۶۵ تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان کاهش داشته است.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز همچنان در کانال ۴۵ هزار تومانی قرار گرفته و با افزایش ۵۶ تومانی نسبت به روز گذشته، رقم میانگین ۴۵ هزار و ۲۳۷ تومان برای آن درج شده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین معادل ۱۳ هزار و ۳۲۹ تومان اعلام شده است.

این نرخ‌ها در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد یعنی قیمتی که بانک مرکزی آن را غیررسمی می‌خواند در سطح بالاتری قرار دارد؛ قیمت دلار در بازار آزاد با اختلاف تقریبا ۹ هزار تومانی در محدوده ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد. در روزهای گذشته قیمت دلار بالای مرز ۵۰هزار تومان در نوسان بود.

قیمت سکه، نیم سکه و ربع سکه

قیمت سکه امامی در بازار آزاد دیروز تا محدوده ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین آمد اما عصر دیروز ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. فعالان بازار می گفتند که دلار، زیر پای سکه را خالی کرد.

از سوی دیگر، طبق اعلام کانون صرافان، قیمت انواع سکه امروز تا حدودی ثابت بوده است.

قیمت سکه امامی دیروز به طور میانگین در سطح ۲۸ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قرار گرفته که نسبت به روز گذشته کمی کاهش داشته است.

همچنین در سایت اتحادیه قیمت سکه امامی نیز در کانال ۲۸ میلیون تومانی قرار دارد و رقم ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای آن درج شده است.

قیمت نیم سکه نیز در صرافی‌های مجاز رقم میانگین ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان را نشان می‌دهد که با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

همچنین قیمت ربع سکه در کانون صرافان رقم ۱۰ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان اعلام شده است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا