پرورش گاو و گوساله دامداری‌ها در بهار ١٤٠٢ افزایش یافت

تعداد گاو و گوساله پروار شده در بهار ١٤٠٢ نزدیک به ٤٩٣ هزار رأس برآورد شد که نسبت به بهار سال قبل ۲۳.۳ درصد افزایش داشته است.

قیمت گوشت قرمز در یک ماه اخیر افزایش حدود ۷ درصدی داشت. در حال حاضر گوشت گوسفندی از هر کیلو ۴۸۵ هزار تومان به ۵۲۰ هزار تومان و بالاتر رسیده و گوشت گوساله نیز از هر کیلو ۳۹۰ به حدود ۴۴۰ هزار تومان قابل خرید از بازار است. البته این قیمت‌ها در برخی فروشگاه‌های زنجیره سطح شهر به ۳۹۰ تا ۴۱۰ هزار تومان می‌رسد و در فروشگاه‌های آنلاین بین ۳۹۰ تا ۵۸۵ هزار تومان در نوسان است.

این در حالی است که مرکز آمار ایران از افزایش گاو و گوساله در بهار ۱۴۰۲ خبر می‌دهد. به گزارش مرکز آمار ایران، اطلاعات حاصل از آمارگیری اندازه‌گیری فصلی تعداد و تولیدات فصلی دام سنگین (گاو و گوساله) که توسط مرکز آمار ایران در خرداد ١٤٠٢ اجرا شد نشان می‌دهد تعداد گاو و گوساله موجود در دامداری‌های کشور در انتهای بهار سال جاری، ۵.۴۷ میلیون رأس شامل ١.٤٥ میلیون رأس دام اصیل، ٢.٣٢ میلیون رأس دام آمیخته و ١.٧٠ میلیون رأس دام بومی بوده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن، ٢٨ هزار رأس کمتر شده است.

تعداد گاو و گوساله پروار شده در بهار سال ١٤٠٢ نزدیک به ٤٩٣ هزار رأس برآورد شد که نسبت به بهار سال قبل ۲۳.۳ درصد افزایش داشته است.

تعداد گوساله متولد شده در فصل بهار ١٤٠٢ نیز ٣٧٥ هزار رأس گزارش شد که نسبت به مدت مشابه سال ١٤٠١ حدود ۷.۸ درصد افزایش داشته است.

بهار امسال ۲.۰۵ میلیون تن شیر گاو در دامداری‌های کشور تولید شده که ١٠.٧ درصد بیشتر از بهار سال قبل است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا