آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاحات صورت گرفته در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، این طرح صرفا شامل نیروهای شرکتی بدون افزایش حقوق خواهد شد.

کیومرث سرمدی درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت، بیان کرد: موضوع ساماندهی استخدام کارکنان دولت از چندین سال قبل و از مجالس قبلی کلید خورد و در مجلس یازدهم کمیسیون اجتماعی برای نهایی کردن این طرح جلسات متعددی برگزار کرد. در نهایت این طرح در صحن مجلس به تصویب رسید و به شورای نگهبان رفت که شورای نگهبان ایرادات و ابهاماتی را نسبت به این طرح وارد دانست.

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: اشکالاتی که شورای نگهبان به این طرح وارد کرده بود این بود که طرح نمی تواند شامل نیروهای قراردادی و پیمانی شود و این طرح صرفا محدود شود به استخدام نیروهای شرکتی. از دیگر مباحث مطرح این بود که نیروهای شرکتی با چه سابقه ای تبدیل وضعیت شوند؟

وی ادامه داد: کمیسیون اجتماعی در جلسات متعدد این ابهامات را بررسی کرد و روز گذشته در یک جمع بندی کلی ما طرح را به این شیوه اصلاح کردیم که تبدیل وضعیت شامل تمام نیروهای شرکتی شود که تا پایان سال ۱۴۰۱ با واسطه از دولت حقوق دریافت می کنند. این امر مشکل اکثر نیروهای شرکتی را حل خواهد کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی نهایی شد و به زودی در صحن مجلس نیز بررسی می شود و پیش بینی ما این است که با تایید شورای نگهبان به زودی اجرایی شود.

سرمدی افزود: یک شبهه ای که به این طرح وارد می کردند این بود که ممکن است طرح مشکل بار مالی داشته باشد که با اصلاحات صورت گرفته ما تاکید کردیم که تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی بدون افزایش حقوق انجام خواهد شد یعنی به همان میزانی که اکنون حقوق دریافت می کنند، تبدیل وضعیت می شوند و بدین صورت شبهه بار مالی نیز برطرف شده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا