تولید و مصرف بنزین سربه‌سر شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: متوسط مصرف بنزین در سال جاری به ۱۱۶ میلیون لیتر در روز رسیده که امیدواریم روند کاهشی مصرف ادامه داشته باشد.

جلیل سالاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان تولید فعلی بنزین به طور متوسط ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است و در شرایط سربه‌سری تولید و مصرف بنزین هستیم.

وی با بیان اینکه با اتفاقاتی که چند وقت اخیر افتاد، با گذر از ایام اربعین و فصل مسافرت‌ها، میزان مصرف کاهش یافته است، اظهار کرد: تولید بنزین اکنون ۱۱۶ میلیون لیتر است و با شرایطی که داریم باید یک برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت مصرف داشته باشیم.

او افزود: در شرایط گذشته کارت‌های مجاری عرضه را گسترش دادیم تا مردم در سفرهای استانی دچار مشکل نشوند، اکنون باتوجه به آمار مصرف روند رو به کاهش است و امیدواریم باتوجه به اینکه به سمت فصل سرما می‌رویم مصرف کاهش یابد.

وی با بیان اینکه هنوز در حوزه حمل و نقل عمومی در داخل کشور عمدتا مسافرت‌ها به صورت تک سرنشین است و همین موضوع مصرف درون شهری را افزایش می‌دهد، گفت: مصرف برون شهری کاهش پیدا کرده اما مصارف درون شهری نیازمند مدیریت است اما در مجموع روند مصرف کاهشی است.
به گفته وی در شرایط فعلی موازنه تولید و مصرف برقرار است.

وی در پاسخ به این سوال درباره آخرین وضعیت توزیع بنزین سوپر، گفت: بنزین سوپر به تناسب نیاز تولید می شود، تعمیراتی را در پالایشگاه امام خمینی شازند داریم که با اتمام تعمیرات شاهد افزایش عرضه بنزین سوپر خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا