احتمال بحران کمبود غذا در اوکراین با اقدام کامیون‌داران لهستانی

رئیس باشگاه کشاورزی تجاری اوکراین طی اظهاراتی هشدار داد که وضعیت در مرز این کشور و لهستان بحرانی است و احتمالاً به کمبود مواد غذایی اساسی در این کشور منجر خواهد شد.

اولگ خومنکو، رئیس باشگاه کشاورزی تجاری اوکراین طی اظهاراتی هشدار داد که وضعیت در مرز این کشور و لهستان بحرانی است و احتمالاً به کمبود مواد غذایی اساسی در این کشور منجر خواهد شد.

خومنکو روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاری آربی‌کی اوکراین RBK-Ukraine تأکید کرد که ادامه محاصره گذرگاه‌های مرزی این کشور توسط رانندگان کامیون لهستانی باعث کاهش واردات مواد غذایی از اتحادیه اروپا به اوکراین شده است.

وی گفت: وضعیت در مرز بحران است، هزاران کامیون در دو طرف مرز در صف‌های طولانی در انتظار عبور هستند. به همین دلیل، جریان محصولات از اروپا در مسیرهای مسدود شده به شدت کاهش یافته است.

به گفته این مقام اوکراین، گوشت، لبنیات و تخم مرغ لهستان به طور گسترده در مغازه های اوکراینی موجود بوده و این امر موجب تقاضای زیاد از سوی مصرف کنندگان شده است.

رئیس باشگاه کشاورزی تجاری اوکراین هشدار داد که با این حال مسدود کردن مداوم مرز ممکن است منجر به ناپدید شدن برخی مواد غذایی از قفسه فروشگاه‌ها شود.

وی افزود که محصولات لهستانی و اوکراینی به دلیل تأخیر در تحویل با هزینه های اضافی روبرو هستند و مصرف کنندگان باید برای مواد غذایی اساسی هزینه بیشتری بپردازند.

بر اساس این گزارش، کامیون داران لهستانی نزدیک به سه هفته پیش در اعتراض به تصمیم اتحادیه اروپا درباره تعلیق الزام مجوز ورود به این اتحادیه توسط کامیون داران اوکراینی، گذرگاه های مرزی با اوکراین را مسدود کردند.

آنها ادعا می کنند که این معافیت با ایجاد رقابت ناعادلانه و کاهش قیمت‌ها به کسب و کار آنها آسیب رسانده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا