ایران جایگاه سوم تولید اوپک را تصاحب کرد

ایران از ابتدای امسال با افزایش تولید بیش ۵۰۰ هزار بشکه ای که ۵۰هزار بشکه آن در ماه گذشته بودT گام به گام رقبای خود را کنار گذاشت و جایگاه سوم قبلی تولید اوپک را دوباره تصاحب کرد.

بر اساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ایران طی یکسال گذشته جایگاه تولید از دست رفته سالهای گذشته را دوباره به دست آورده و جایگاه خود را به عنوان سومین بزرگ تولید کننده در بین کشورهای عضو اوپک با تولید سه میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز تثبیت کرده است.

تولید نفت ایران پس از تحریم‌های بین المللی علیه صنعت نفت، به حدود دو میلیون بشکه در روز رسیده بود که ما را در جایگاه پنجم بین ۱۴ عضو اوپک قرار داد، اداره اطلاعات انرژی آمریکا امروز گزارش داده که ایران طی یکسال گذشته ۵۰۰ هزا ربشکه تولید نفت خود را افزایش داده که ۵۰ هزار بشکه افزایش تنها در ماه اکتبر صورت گرفته است.

بر اساس آمارها ایران در یکی دو ماه گذشته جایگاه سوم را به دست آورده بود که آمارهای امروز اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که این موقعیت طی سه ماه اخیر تثبت شده است.

کنار گذاشتن گام به گام رقبای نفتی از سوی ایران از ماه آوریل انجام شد که با تولید بیشتر از کویت عبور کرد و جایگاه چهارم را تصاحب کرد پس از آن در مرداد از امارات پیشی گرفت و اکنون جایگاه سوم خود را پس از عربستان و عراق تثبت کرده است.

بررسی آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که تولید نفت ایران در ۹ ماه گذشته میانگین ماهانه ۵۵ هزار بشکه در ماه رشد داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا