آمار جدید سازمان امور مالیاتی از خانه‌های خالی | آخرین فرصت راه و شهرسازی به مالکان

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: از ۶۶ هزار واحد مسکونی خالی مربوط به سال ۱۴۰۰ تاکنون ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مالیات وصول شده که ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از آن امسال وصول شده است.

مستوفی در خصوص آخرین آمار خانه‌های خالی افزود: در خصوص عملکرد سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت راه و شهرسازی در ابتدا ۵۱۰ هزار واحد مسکونی خالی معرفی شد، اما در مرحله بعد این تعداد به ۲۹۰ هزار واحد رسید و در نهایت بر اساس آخرین آماری که آبان به سازمان مالیاتی ارائه شد این تعداد به ۶۶ هزار واحد رسید.

وی افزود: از این تعداد تاکنون ۸۶۸ نفر مالیات ابلاغ شده را پذیرفته و پرداخت کرده اند که از این محل ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وصول شده است.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این عملکرد در سال ۱۴۰۱ وصول شده و بقیه ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان امسال وصول شده است.

مستوفی گفت: در خصوص عملکرد مربوط به سال ۱۴۰۱ طبق آخرین آمار ۱۹ هزار واحد مسکونی خالی معرفی شده است که محاسبه میزان مالیات به زودی انجام می‌شود و اطلاع رسانی هم می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: خانه‌های خالی سال ۱۴۰۲ هم تا پایان سال وقت برای معرفی از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود دارد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون مالیات‌هایی که از محل مالیات بر خانه‌های خالی وصول شده است همه به حساب صندوق مسکن واریز شده است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا