هزینه یک فنجان نوشیدنی لاکچری/ نوشیدن چای و قهوه در کافه چقدر برایتان آب می خورد؟

همشهری نوشت: این روزها ارزان‌ترین گزینه‌ها در منوی کافه‌ها مربوط به نوشیدنی‌های گرم مانند چای و قهوه است.

چای به عنوان نوشیدنی‌ای لذت‌بخش جزو جدانشدنی از تفریحات ما ایرانی‌هاست و خیلی‌ از ما نمی‌توانیم از مصرف آن صرف‌نظر کنیم. نوشیدن چای در هوای سرد بسیار دلچسب‌تر است.

حال اگر بخواهید در این روزهای سرد در بیرون از منزل و در کافه‌های پایتخت یک لیوان چای بنوشید باید بدانید نرخ یک لیوان چای ساده در کافه‌های تهران با توجه به اینکه چای کیسه‌ای خارجی یا چای ایرانی دم‌کرده باشد قیمتش از ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان در نوسان است. اگر بخواهید قوری چای (دونفره) سفارش دهید قیمت هر قوری چای به طور متوسط ۷۵ هزار تومان است.

در یکی از کافه‌های حوالی خیابان ایرانشهر در مرکز تهران که تعداد کافه‌ها در آنجا به نسبت زیاد است، قیمت سینی چای لاهیجان (قوری دونفره) به همراه کوکی ۱۰۰ هزار تومان است. حال، چنانچه بخواهید یک برش چیزکیک یا پای سیب و یا کیک هویج در کنار چای خود سفارش دهید قیمت سینی چای شما به ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. چرا که یک برش چیزکیک یا پای سیب یا کیک هویج بین ۷۵ هزار تا ۸۰ هزار تومان است و قیمت کیک روز یا کروسان تا ۱۰۰ هزار تومان هم افزایش می‌یابد.

در این میان، اگر شما هوس نوشیدن چای طعم‌دار مانند چای هل و دارچین و یا چای زعفرانی یا دیگر انواع چای مانند چای ترش و یا چای سبز کنید هر لیوان چای ۶۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان است. در میان انواع چای، قیمت چای ماسالا از همه گران‌تر است. هر لیوان چای ماسالا در کافه‌های مرکز شهر تهران از ۷۵ هزار تا ۹۰ هزار تومان است و قیمت آن در کافه‌های مناطق بالاتر تا ۱۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

یک فنجان قهوه چند؟

به جز چای، قهوه هم از نوشیدنی‌های محبوب در ایران است که مصرف آن رو به افزایش است. به طوری که طبق گفته رئیس انجمن قهوه ایران، آمار واردات دانه قهوه به کشور نشان از افزایش مصرف داخلی قهوه دارد.

حال، اگر شما بخواهید در کافه به جای چای، قهوه سفارش دهید، خرج‌تان بیشتر می‌شود.

امروزه، قهوه به اشکال مختلفی از اسپرسو، لاته، کاپوچینو و غیره تهیه و سرو می‌شود و هر کسی با توجه به طبع و سلیقه خود آن را سفارش می‌دهد. در حال حاضر، یک فنجان قهوه ترک در کافه‌های مرکز تهران ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان است. این قیمت در کافه‌های مناطق بالاتر تا ۷۵ هزار تومان هم افزایش می‌یابد.

در کافه‌های مرکز شهر تهران یک فنجان اسپرسو به طور میانگین ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان، کاپوچینو ۷۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان و کافه لاته ۷۵ هزار تا ۸۵ هزار تومان است.

با توجه به آنچه گفته شد، در حال حاضر، ارزان‌ترین گزینه‌ها در منوی کافه‌ها مربوط به همین نوشیدنی‌های گرم یعنی چای و قهوه است.

بر این اساس، اگر شما بخواهید با خانواده یا دوستان خود به کافه بروید و ساعتی در آنجا وقت بگذرانید، اگر تعداد شما ۴ نفر باشد سفارش ۲ قوری چای دونفره به همراه کوکی حدود ۳۰۰ هزار تومان برای شما خرج دارد و اگر کیک روز سفارش دهید باید پول بیشتری بدهید. اگر هم اهل قهوه خوردن باشید و بخواهید قهوه و متعلقات آن را سفارش دهید خرج شما تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا