شرایط خرید شیر خشک اعلام شد

وزیر بهداشت با اشاره به بهبود وضعیت موجودی شیرخشک در کشور، اعلام کرد که در حال حاضر شیرخشک با قیمت مصوب قبلی و با ارائه کد ملی نوزاد و ثبت UID در سامانه تی تک عرضه می‌شود. این اقدامات به منظور تنظیم و کنترل عرضه شیرخشک و همچنین اطمینان از تأمین آن برای نیازهای نوزادان انجام می‌شود.

وزیر بهداشت، به منظور نظارت بر ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی به کودکان و نوزادان، به صورت سرزده از دو بیمارستان کودکان حکیم و حضرت علی اصغر(ع) در پایتخت بازدید کرد. این بازدیدها به منظور ارزیابی و بررسی کیفیت خدمات درمانی، تجهیزات پزشکی و شرایط بیمارستان‌ها و همچنین وضعیت قیمت شیر خشک انجام شده است. این اقدام بهبود کیفیت خدمات درمانی به کودکان و نوزادان را هدف دارد و نظارت مناسب بر این بیمارستان‌ها را تأمین می‌کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی روز گذشته ( ۲۶ آذر ماه) به صورت سرزده از بخش‌های اورژانس و بستری کودکان بیمارستان کودکان حکیم که دو ماه پیش با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شد، بازدید و نحوه خدمت رسانی به بیماران را با حضور دکتر صادق نیت، رئیس این بیمارستان، بررسی کرد.

وی همچنین در گفت‌وگو با پرسنل این بیمارستان، در جریان مشکلات آنها قرار گرفت و برای پیگیری تقویت نیروی انسانی در بخش تخصصی و پرستاری، دستوراتی به معاونان وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران صادر کرد.

عین اللهی همچنین از بخش‌های مختلف مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر(ع) تهران بازدید و با پرسنل و همراهان بیماران در این مرکز، گفت‌وگو کرد و پیگیر جبران کمبود نیروی انسانی در بخش پرستاری در این بیمارستان شد.

وزیر بهداشت با بررسی مشکلات یکی از والدین بیماران بستری در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) برای خرید شیرخشک با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، گفت: خوشبختانه وضعیت موجودی شیرخشک در کشور بسیار بهبود یافته و درحال‌حاضر شیرخشک با قیمت مصوب قبلی و با ارائه کد ملی و ثبت UID در سامانه تی تک، عرضه می‌شود.

عین‌اللهی همچنین به صورت سرزده از یک داروخانه شبانه روزی در منطقه یافت آباد تهران بازدید و وضعیت موجودی داروها، شیرخشک و اجرای طرح دارویار در این داروخانه را بررسی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا