بانک جهانی: درآمد سرانه ملی ایرانی ها ۳ درصد رشد کرد

بانک جهانی از رشد ۳ درصدی درآمد سرانه ملی ایران در سال ۲۰۲۲ خبر داد و اعلام کرد ایران در میان ۱۲۳ کشور در رتبه ۶۱ از این نظر قرار داشته است.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی در مورد درآمد سرانه ملی ۱۲۳ کشور دنیا نشان می دهد ایران در میانه جدول رده بندی کشورهای دنیا از این نظر قرار گرفته است.

این نهاد بین المللی درآمد سرانه ملی ایران در سال ۲۰۲۲ را ۵۴۹۹ دلار محاسبه کرده و ایران را از این نظر در جایگاه ۶۱ قرار داده است. بر این اساس درآمد سرانه ملی ایران در این سال از ۶۰ کشور جهان کمتر و بیشتر از ۶۲ کشور جهان بوده است.

درآمد سرانه ملی ایرانی ها در این سال با افزایش ۱۵۶ دلاری معادل ۳ درصد نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. در سال ۲۰۲۱ رقم درآمد سرانه ملی ایرانی ها ۵۳۴۳ دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش برمودا بیشترین درآمد سرانه ملی را در سال ۲۰۲۲ داشته است. درآمد سرانه ملی این کشور بیش از ۱۰۹ هزار دلار بوده و سوئیس با ۸۶ هزار دلار در رتبه دوم و لوکزامبورگ با ۷۴ هزار دلار در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

کشور آفریقایی بروندی با درآمد سرانه ملی ۲۶۳ دلاری در انتهای جدول رده بندی جهانی از این نظر قرار گرفته است.

برخی کشورها که درآمد سرانه ملی کمتری از ایران در این سال داشته اند عبارتند از: ارمنستان با ۴۹۰۹ دلار، مصر با ۴۰۴۳ دلار، الجزایر با ۳۸۹۴ دلار، تونس با ۳۷۹۶ دلار، هند با ۲۰۴۷ دلار، اوکراین با ۲۱۶۱ دلار و پاکستان با ۱۶۷۱ دلار.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا