تولید نیروگاه‌های حرارتی از ۲۸۰ میلیون مگاوات ساعت عبور کرد

اسماعیل نمازی مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت گفت: نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تا پایان آذر با تولید بیش از ۲۸۰ میلیون مگاوات ساعت انرژی توانسته‌اند ضمن تامین بالغ بر ۹۳ درصد برق مورد نیاز شبکه، نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و گذر موفق از روز‌های گرم پیک تابستان امسال داشته باشند.

او ادامه داد: از این میزان تولید بیش از ۵۳ درصد مربوط به واحد‌های سیکل‌ترکیبی است که میزان تولید انرژی آن‌ها با افزایش ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۵۰ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

نمازی افزود: در سال گذشته با افزوده شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس‌جنوبی (دو واحد) و ارومیه شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی در هشت‌ماهه امسال هستیم.

وی اضافه کرد: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور است که نه تنها برای صنعت برق، بلکه در محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است. تنها از محل افتتاح این واحد‌های جدید سالانه دو میلیارد مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: همچنین در این میان سهم واحد‌های گازی در تولید برق ۹ ماهه امسال حدود ۶۶ میلیون مگاوات ساعت و سهم واحد‌های بخاری نیز ۶۴ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا