تعرفه اینترنت فقط به یک شرط افزایش می یابد

چند روز گذشته اپراتورهای تلفن همراه خواستار افزایش تعرفه اینترت شدند و در این زمینه سازمان تنظیم مقررات برای این درخواست شرط تعیین کرد.

رییس سازمان تنظیم مقررات در حاشیه چهارمین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه تلکام با بیان اینکه اپراتورهای تلفن همراه خواستار افزایش تعرفه هستند گفت: ما امکان و اختیارش را برای تغییر تعرفه داریم اما هرگونه تغییر تعرفه مشروط بر این است که بدانیم اپراتور این افزایش درآمد را چگونه قرار است هزینه کند.

امیر لاجوردی در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش تعرفه اپراتورها گفت: بحث افزایش تعرفه ها همیشه مطالبه اپراتورها بوده و هست. در سالیان اخیر این مطالبه بیشتر هم شده است. ما در بازه های مختلف داده هایشان را دریافت و ارزیابی می کنیم و متناسب با شرایط تصمیم می گیریم.

وی افزود: در حال حاضر نیز اپراتورها درخواست دادند و داده های آماری را در اختیار ما قرار دادند. ما امکان و اختیارش را برای تغییر تعرفه داریم اما هرگونه تغییر تعرفه ای مشروط بر این است که بدانیم اپراتور این افزایش درآمد را چگونه قرار است هزینه کند. بنابراین از اپراتورها برنامه توسعه ای خواسته ایم و شاخص های ارتقای کیفیت شبکه را به آنها اعلام کردیم.

وی در خصوص شاخص ها افزود: شاخص ها متفاوت است از شاخص افزایش سرعت تا سایر شاخص های کیفی شبکه شاخص ها را به اپراتورها اعلام کردیم و گفتیم که تا انتهای سال چقدر باید افزایش پیدا کند و تا شهریور ماه چقدر باید افزایش یابد و تا انتهای سال به چه صورت باید باشد.

لاجوردی ادامه داد: همچنین در حوزه توسعه فناوری ۵G برنامه ای به اپراتورها اعلام شده که به طور مثال در حوزه توسعه ۵G برنامه ریزی وجود دارد که سال آینده باید به چه هدفی برسیم. نیازمندی های دیگری نیز داریم تا زیرساخت ها توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمین اپراتورهای ارتباطی هستیم که آیا این شاخص ها را می توانند پاس کنند، افزود: شاخص ها سخت گیرانه است و اپراتورها باید آنها را رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا