اختصاص زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی برای مسکن کارگری

در حالی که قبلا اعلام شده بود، از ساخت سالی یک میلیون مسکن در نهضت ملی باید ۲۰۰ هزار مسکن کارگری ساخته شود،‌ معاون روابط کار از اختصاص زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی برای مسکن کارگری خبرداد.

پیش از این رئیس اتاق تعاون ایران اعلام کرده بود که در قالب تفاهم بین اتاق تعاون و وزارت راه و شهرسازی،‌ ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران در قالب تعاونی‌های مسکن ساخته می‌شود، امروز علی‌حسین رعیتی‌فرد معاون وزیر کار، در مراسم هفته بصیرت و میثاق امت در شهرک صنعتی سالاریه ورامین، مسکن کارگری و حل مشکلات این حوزه را مهم برشمرد و از اختصاص زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی برای مسکن کارگری خبرداد.

وی اعلام کرد: از زمانی که سکاندار امور شدیم، تلاش کردیم برای عملیاتی شدن فرامین ولی فقیه از جمله امنیت شغلی کارگران، عدالت مزدی، حل مشکلات بنگاه‌های مشکل دار با احصا موارد و مشکلات آنها قدم برداریم که در این راستا ۳۷ درصد کاهش مشکلات بنگاه‌های مشکل دار را شاهد هستیم.

اکنون بسیاری از شهرک‌های صنعتی در کشور به دنبال نیروی کار هستند و نرخ بیکاری کاهشی شده است و نزدیک ۸ درصد رسیده است و با دستور ریاست جمهوری جلسات حوزه کار به صورت منظم برگزار می‌شود تا دغدغه جامعه کارگری و تولید کنندگان کم و کمتر شود.

با تدابیر صورت گرفته زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی و برخی از زمین‌های داخل شهرها به ساخت مسکن کارگری اختصاص یافته است تا بتوانیم قدمی کوچک در حل مشکلات بزرگ جامعه کارگری برداریم.

برخی مخاطبان فارس من هم با ثبت پویش «ساخت مسکن کارگری در دستور کار قرار گیرد» خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا