زمان عرضه سهام سرخابی ها مشخص شد | استقلال و پرسپولیس خریدار دارند

سازمان خصوصی سازی زمان عرضه ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس را تعیین کرد و درباره واگذاری سهام این دوباشگاه توضیحاتی داد.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: روز سه‌شنبه ۲۶ /۱۰ /۱۴۰۲ به عنوان تاریخ عرضه ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین شد و مهلت ارسال درخواست خرید و درخواست بررسی صلاحیت روز یکشنبه مورخ ۱۷ /۱۰ /۱۴۰۲ تعیین شده است.

همچنین این سازمان با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان جدیدترین اقدامات خود در خصوص واگذاری سهام این دو باشگاه و بر اساس مصوبه واگذاری نسبت به عرضه ۵۱ درصد سهام از این دو شرکت اقدام کرد.

بر اساس اطلاعیه عرضه سهام که توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شده بود تاریخ عرضه ۱۲/۱۰/۱۴۰۲ تعیین شد. مطابق مقرارت فرابورس متقاضیان میبایست اولاً درخواست خرید سهام را به شرکت فرابورس تحویل می دادند ثانیاً مطابق ضوبط مقرر در «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاریها» درخواست بررسی صلاحیت تخصصی و مستندات مربوط به آن را نیز به اداره کل حراست سازمان خصوصی سازی ارائه می کردند. مهلت ارسال هر دو درخواست؛ روز یکشنبه مورخ ۰۳/۱۰/۱۴۰۲ تعیین شده بود.

حسب اطلاع واصله اگر چه درخواست خرید به شرکت فرابورس ارسال شده بود اما درخواست خرید واصل شده به سازمان خصوصی سازی بعد از مهلت مقرر در آگهی عرضه صورت گرفته؛ لذا پذیرش آن بر خلاف ضوابط بود و با توجه به حساسیت این سازمان در اجرای دقیق مقررات و تشریفات عرضه؛ عملاً امکان پذیرش هیچ درخواستی بعد از اتمام مهلت؛ وجود نداشت.

مطابق مندرجات دستورالعمل بررسی صلاحیت و مفاد آگهی عرضه، صرفاً اشخاصی اجازه حضور در روز عرضه مورخ دوازدهم دیماه را داشتند که بعد از تأئید صلاحیت توسط کارگروه از سازمان خصوصی سازی به فرابورس معرفی می شدند. لذا با توجه به عدم پذیرش درخواستها؛ کارگروه تشکیل نشده و هیچ شخص قابل معرفی نیز به فرابورس وجود نداشت. در نتیجه عرضه مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۲ منتفی بود.

با توجه به اتفاقات فوق و اراده جدی این سازمان در واگذاری سهام دو باشگاه؛ ضمن هماهنگی صورت گرفته با شرکت فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام عرضه مجدد سهام؛ گزارش موضوع در اولین جلسه هیأت واگذاری (مورخ ۰۴/۱۰/۱۴۰۲) مطرح و این هیئت با عرضه مجدد سهام شرکت های مذکور با همان قیمت و شرایط قبلی موافقت کرد.

در این راستا آگهی عرضه در روزنامه های کیهان و وطن امروز ۰۶/۱۰/۱۴۰۲ به چاپ رسید. متعاقب آن اطلاعیه عرضه نیز توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شد که طی آن روز سه شنبه مورخ ۲۶/۱۰/۱۴۰۲ به عنوان تاریخ عرضه تعیین شد و مهلت ارسال درخواست خرید و درخواست بررسی صلاحیت روز یکشنبه ۱۷/۱۰/۱۴۰۲ تعیین شده است.

سازمان خصوصی سازی امیداور است با توجه به شرایط درنظر گرفته شده برای واگذاری این دو شرکت و انواع مشوق ها و تخفیفات تعیین شده در آگهی؛ عرضه سهام با استقبال فعالان اقتصادی مواجه شده و واگذاری آن محقق شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا