شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس در تهران برای اخذ مالیات

سید هادی سبحانیان گفت: سال گذشته برای شناسایی املاک لوکس تقریبا در کل کشور حدود ۱۰ هزار واحد را شناسایی کردیم که امسال موفق شدیم با ظرفیت یکی از شرکت‌های دانش بنیان فقط در تهران حدود ۱۲۰ هزار خانه گران قیمت را به منظور اخذ مالیات شناسایی کنیم.

سید هادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی صبح امروز در همایش سیاست‌های مالی و مالیاتی کشور اظهار کرد: به اعتنای مبانی نظری و شواهد تجربی باید از منابع نفتی فاصله بگیریم و به سمت منابع مالیاتی برویم چرا که نفت اساسا یک سرمایه برای نسل‌های آینده است.

سبحانیان یکی از رویکرد‌های اصلی نظام مالیاتی را حرکت به سمت نظام مالیاتی داده مبنا و سیستمی برشمرد و گفت: نظام مالیاتی با حرکت پرشتاب از نظام سنتی به نظام مالیاتی سیستمی و هوشمند در حرکت است. در این راستا قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان یکی از نمود‌های عینی نظام مالیاتی داده مبنا و سیستمی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه می‌خواهیم کمترین فشار بر فعالان بخش مولد اقتصاد وارد شود، بیان داشت: بستر حقوقی لازم را با همراهی مجلس طوری تنظیم می‌کنیم که کمترین فشار به فعالان اقتصادی مولد وارد شود و از غیر مولد‌ها و آن‌هایی که فعالیت‌های سوداگرایانه و سفته بازی دارند، مالیات‌ستانی انجام شود.

وی افزود: ما باید به صورت برخط خدمات مالیاتی را به مودیان مالیاتی ارائه کنیم. هدف گذاری کرده ایم که بسیاری از فرآیند‌های مالیاتی به صورت صد درصد برخط شود و نیازی به مراجعه حضوری مودیان به ادارات مالیاتی نباشد.

وی استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فراریان مالیاتی را از دیگر برنامه‌های مهم نظام مالیاتی خواند و افزود: با این اقدام، بالغ بر ۱۱۰ هزار خانه لوکس در تهران شناسایی شده و وضعیت محاسبه مالیاتی آن‌ها در حال بررسی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا