قیمت رسمی تخم مرغ اعلام شد

 قیمت تخم مرغ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. یکی از این عوامل، تقاضای بازار است.

در صورتی که تقاضا برای تخم مرغ بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. عوامل دیگری مانند تعداد مرغداری‌ها، هزینه تولید، شرایط آب و هوایی و همچنین تغذیه مرغ‌ها نیز بر قیمت تخم مرغ تأثیرگذار هستند

ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۵۱ هزار تومان است که با نرخ تمام شده ۳ تا ۴ هزار تومان اختلاف دارد.

به گفته او، طبق روال همه ساله تقاضا اواخر بهمن و اوایل اسفند از سوی قنادی‌ها برای خرید تخم مرغ در بازار افزایش می‌یابد، اما با آغاز ماه مبارک رمضان تقاضایی برای خرید در بازار وجود ندارد.

نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۶۰۰ تا ۳ هزار و ۷۰۰ تن اعلام کرد و افزود: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه در ۲ سال اخیر هیچ گونه واردات تخم مرغ نداشتیم، افزود: بنابر اعلام مرکز آمار طی ۲ سال اخیر کل نوسان تخم مرغ ۲۴ درصد بوده که براین اساس کمترین نوسان را در بین اقلام سبد خانوار داشته است.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: صادرات تخم مرغ طی یک هفته اخیر در راستای تنظیم بازار داخل متوقف شده است.

نبی پور گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۱۲۲ هزار تن تخم مرغ صادر شده است که در صورت صدور مجوز تا پایان سال به ۱۳۰ هزار تن می‌رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا