مصرف آب در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته شکسته شد

مدیرعامل آبفای تهران گفت: روز گذشته مصرف آب در تهران به مرز ۳ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به سال گذشته ۲۰۰ هزار لیتر بیشتر است

محسن اردکانی مدیرعامل آبفای تهران گفت: با وجود بارش های هفته اخیر همچنان وضعیت سدهای ۵گانه تهران نامناسب است و باید مردم صرفه جویی کنند.

به گفته وی در حال حاضر  وضعیت ۵گانه سدهای تهران کمی نسبت به سال گذشته که حدود ۲۴ درصد بوده رشد داشته به طوری که اگر میزان حجم سدهای ۵گانه تهران یک ملیارد  لیتر باشد با افزایش بارش های اخیر میزان آن به یک میلیارد و۲۴ میلیون متر مکعب رسیده که چندان رشدی نیافته و وضعیت خوبی ندارند.

مدیرعامل آبفای تهران بیان کرد:  روز گذشته مصرف آب در تهران به مرز ۳ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به سال گذشته ۲۰۰ هزار لیتر بیشتر است.

او اظهار کرد: روزهای سختی را تهرانی در پیش دارند و همواره به مردم توصیه می کنیم که در مصرف آب صرفه جویی کنند.

اردکانی بیان کرد: در حال حاضر سرانه مصرف آب  در تهران ۲۵۰ لیتر در شبانه روز برای هر نفر است در حالی که الگوی مصرف آب برای هر خانواده متر مکعب است که معادل ۱۳۰ لیتر در هر نفر است.

مدیرعامل آبفای تهران با بیان اینکه  تقریبا  میزان مصرف آب برای هر نفر در  تهران دو برابر الگو است گفت:  توصیه ما کم مصرف کردن نیست بلکه بهینه مصرف کردن نیست و باید همه مردم در این بخش مشارکت داشته باشند چراکه  ما در یک اقلیم خشک هستیم و ۴ سال بارندگی نداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه  ۱۲ متر مکعب مصرف الگو  برای هر خانواده است گفت: طبق آمارها ۱۸ درصد از خانواده ها در تهران تا ۱۲ متر مکعب که الگوی مصرف  است رعایت می کنند  و ۶۸ درصد تا ۲۴ متر مکعب که دو برابر الگو است  مصرف آب دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا