افزایش بحران در صنعت گردشگری سرزمین‌های اشغالی

آمارهای رژیم صهیونیستی از افت بیش از 80 درصدی گردشگری در سرزمین‌های اشغالی خبر می‌دهد.

جنگ اسرائیل علیه غزه صنعت گردشگری این رژیم را با بحران مواجه کرده است به‌ طوری که ورود گردشگر به سرزمین‌های اشغالی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اداره آمار رژیم صهیونیستی اعلام کرده است، حدود ۱۸۰ هزار گردشگر در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ از سرزمین‌های اشغالی دیدن کرده‌اند که ۹۳۰ هزار نفر کمتر از مدت مشابه سال گذشته است و کاهش ۸۱.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

در ماهی که جنگ غزه آغاز شد (اکتبر ۲۰۲۳) ۸۹ هزار گردشگر از سرزمین‌های اشغالی بازدید کردند که ۲۴۴ هزار نفر یا ۷۳ درصد کمتر از اکتبر ۲۰۲۲ بوده است.در ماه‌های بعد یعنی نوامبر و دسامبر هم به ترتیب تعداد گردشگرهای سرزمین‌های اشغالی به ترتیب ۷۸.۵ و ۸۰ درصد کاهش یافته است.گردشگری حدود ۳ درصد اقتصاد اسرائیل را تشکیل می‌دهد و به طور مستقیم برای ۲۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده است.

رژیم صهیونیستی انتظار داشت در سال ۲۰۲۳ حدود ۵.۵ گردشگر از سرزمین‌های اشغالی دیدن کنند اما تنها ۳ میلیون بازدیدکننده داشت.

یوسی فتال، مدیر اتاق سازمان‌دهندگان گردشگری این رژیم می‌گوید، قبل از جنگ غزه ۲۵۰ شرکت هواپیمایی در اسرائیل فعالیت می‌کردند اما اکنون تنها ۴۵ شرکت فعالند که نتیجه آن انزوایی نظیر کره شمالی‌ست.وی تاکید کرد: «این امر اسرائیل را به یکی از منزوی‌ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است که تنها ۲۰ درصد از پروازهای آن توسط خطوط هوایی غیر از «ال ال اسرائیل» انجام می‌شود.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا