بازار طلای جهانی اندکی متوقف شد

قیمت طلا در روز جمعه (۵ آوریل) پس از رسیدن به بالاترین حد تاریخی جلسه قبلی، به دلیل انتظارات کاهش نرخ بهره آمریکا در سال جاری متوقف شد، در حالی که معامله‌گران منتظر سرنخ‌های بیشتر از گزارش مشاغل کلیدی بودند.

قیمت طلا امسال حدود ۱۳ درصد افزایش یافت و روز جمعه رکورد دیگری را به ۲۳۳۰ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس به ثبت رساند. از اواسط فوریه با تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و اوکراین و عدم اطمینان در مورد اقتصاد چین و سیاست فدرال رزرو ایالات‌متحده، به شدت افزایش یافته است.

هر اونس طلا روز جمعه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۲۲۸۴ دلار و ۸۴ سنت در هر اونس رسید، پس از اینکه در روز پنجشنبه به رکورد ۲۳۰۵ دلار و چهار سنت رسید. طلا در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی قرار داشت که تا کنون ۲.۳ درصد افزایش یافته است. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۳۰۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

پاول بار دیگر تاکید کرد که با توجه به قدرت اقتصاد و بالا بودن تورم اخیر، بانک مرکزی ایالات‌متحده زمان دارد تا در مورد اولین کاهش نرخ بهره فکر کند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد. داده‌ها نشان می‌دهد که با کاهش تدریجی شرایط بازار کار، تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

داده‌های روز پنجشنبه نشان داد که کانادا در ماه فوریه بیش از حد انتظار مازاد تجاری ۱.۴ میلیارد دلار کانادا ثبت کرد زیرا سطح بی سابقه طلای کار نشده به صادرات کمک کرد تا از افزایش واردات پیشی بگیرد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با یک درصد کاهش به ۲۶.۶۹ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۲۶.۳۶ دلار رسید و پالادیوم ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا