تصرف ۱۰۵ واحد مسکونی دولتی توسط شریک یا اشخاص ثالث

بر اساس گزارش سازمان حسابرسی ۱۰۵ واحد مسکونی سازمان ملی زمین و مسکن در تصرف سازنده،‌ شریک یا اشخاص ثالث است و این سازمان تاکنون اقدامی برای رفع تصرف این واحدها انجام نداده است.

ر اساس گزارش سازمان حسابرسی کشور در خصوص موجودی واحدهای ساخته شده به مبلغ ۲۴۳۱ میلیارد ریال بهای تمام‌شده ۳۱۰۰ واحد مسکونی استیجاری و غیراستیجاری و واحدهای تجاری-اداری موارد زیر قابل ذکر است؛‌

حداقل ۶۴۳ واحد به ملغ ۲۶۱ میلیارد ریال از موجودی واحدهای ساخته شده استیجاری بدون امضای قرارداد و دریافت اقساط در اختیار افراد مختلف قرار گرفته، همچنین حداقل ۱۱ واحد از واحدهای فوق بدون امضای قرارداد در  اختیار سایر سازمان‌هاست.

تعداد ۲۱۷ واحد ساخته شده در ۱۳ استان دیگر شامل ۲۰۳ واحد مسکونی و ۱۴ واحد تجاری در تصرف شریک (سازنده) یا مورد استفاده اشخاص ثالث است. مشخصات متصرفین،‌ نتیجه اقدامات انجام شده جهت رفع تصرف و خلع ید آنها برای سازمان حسابرسی مشخص نیست.

پیگیری‌های لازم در خصوص تخلیه ملک واقع در شهر رشت که در تصرف هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) است و دریافت اجاره دوران تصرف به نتیجه قطعی نرسیده است.

سازمان ملی زمین و مسکن ,

تعداد ۱۰۵ واحد آپارتمان مسکونی در همه استان‌ها به بهای تمام شده ۱.۳ میلیارد ریال شامل ۲۹ واحد در سعادت‌آباد، ۱۳ واحد در شهران، ‌۸ واحد در بلوار فردوس و ۱۳ واحد در اصفهان در تصرف شریک (سازنده) یا مورد استفاده اشخاص ثالث است. مشخصات متصرفین،‌ نتیجه اقدامات انجام شده جهت رفع تصرف و خلع ید آنها برای سازمان حسابرسی مشخص نیست.

سال ۱۳۸۹ مالکیت قطعه زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع در آبسرد دماوند که در سال ۱۳۸۱ از طرف وزارت کشاورزی برای تولید واکسن به شرکت پرهون نگاران به اجاره واگذار شده بود به سازمان ملی زمین و مسکن منتقل و تا تاریخ انتقال مبالغ اجاره‌بها از طرف شرکت یاد شده واریز شده است.

پس از انتقال مالکیت،‌ قرارداد اجاره جدید بین سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت پرهون نگاران امضا نشده است. لازم به ذکر است اجاره‌های معوقه سال‌های ۹۰ تا ۹۸ به مبلغ ۲ میلیارد ریال سال ۱۳۹۸ وصول شده است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا