پایان عملیات نوروزی ۱۴۰۳ با جابه‌جایی ۳ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از پایان عملیات نوروزی ۱۴۰۳ با جابه‌جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر خبر داد.

محمد محمدی بخش از جابه‌جایی ۳میلیون و ۳۹۶هزار و ۸۷۱ مسافر در عملیات نوروزی ۱۴۰۳خبر داد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در مراسم اختتامیه مرکز مدیریت و کنترل پرواز‌های نوروزی ۱۴۰۳ (OCC) حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش‌های کارشناسان و متخصصان حاضر در این مرکز اظهارداشت: راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پرواز‌ها اتفاق منحصر به فردی است که در طول چند دهه گذشته رخ داده و می‌توان گفت این مرکز به عنوان یکی از فرصت‌های آموزش عملیات صنعت هوانوردی برای افرادی است که در این مرکز حضور داشتند.

وی افزود: در این مرکز به دلیل حضور افراد پیشکسوت در کنار افراد جوان با انتقال تجارب مفید و ارزنده زنجیره ارتباطی موثری برقرار شد و می‌توان گفت کمترین اثر گذاری این امر، کاهش میانگین تاخیر پرواز‌ها به ۱۵ دقیقه در عملیات نوروزی ۱۴۰۳ است.

محمدی بخش در ادامه اظهار کرد: صنعت حمل‌ونقل هوایی در طول ۳۰ماه گذشته روند رو به رشدی را شاهد بوده و در مقایسه نوروز ۱۴۰۲ با نوروز ۱۴۰۳ روند صعودی پرواز‌ها و مقاصد پروازی کاملا محسوس است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما تامین ایمنی پروازهاست افزود: در طول عملیات نوروزی بخش‌های مختلف دست به دست هم دادند تا مراکز تعمیر و نگهداری به‌روز شده و هواپیما‌های زمین‌گیر سرخط آورده شود همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و لغو مرخصی برخی همکاران و تلاش متخصصان و کارشناسان در بخش‌های ستادی و صف باعث شد که این ماموریت بزرگ به انجام برسد.

وی با اشاره به جابه جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر در عملیات نوروزی امسال، گفت: اشتراک‌گذاری اطلاعات و صداقت و شفافیت در ارائه اطلاعات به سازمان هواپیمایی کشوری باعث می‌شود از سوانح و رویداد‌ها در صنعت جلوگیری شود. بر همین اساس در طول عملیات نوروزی امسال پرواز‌ها با بالاترین سطح ایمنی و کیفیت و کسب رضایتمندی مسافران انجام شد.

محمدی بخش ضمن اشاره به افزایش اعزام و پذیرش مسافر و همچنین نشست و برخاست پرواز‌های نوروزی امسال نسبت به بازه زمانی نوروز ۱۴۰۲ گفت: از ابتدای آغاز عملیات پرواز‌های نوروزی۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مجموع سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر با ۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز (نشست و برخاست) جابه‌جا شدند.

وی افزود: از این تعداد دو میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۶۲ مسافر داخلی با ۲۱۶۷۸ پرواز و ۸۳۷ هزار و ۹ مسافر بین المللی با پنج هزار و ۷۹۰ پرواز جابه‌جا شدند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به افزایش سهم حمل ونقل هوایی در سفر‌ها اشاره کرد و گفت: در مقایسه عملیات نوروزی امسال نسبت به سال گذشته رشد ۷ درصدی در جابه جایی مسافر و نشست و برخاست پرواز‌ها را شاهد هستیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم از مدیران ارشد صنعت هوایی کشور و متخصصان و کارشناسان مرکز (OCC) سازمان هواپیمایی کشوری با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

منبع: میزان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا