۱۵۰ هزار واحد نوسازی شده در بافت‌های ناکارآمد شهری به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ضرورت ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن در بافت‌های فرسوده برای تحقق برنامه نهضت ملی مسکن در این بخش خبر داد.

دومین نشست هم‌اندیشی محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با کارکنان شرکت در سال جدید با موضوع بررسی شیوه‌های تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» برگزار شد.

آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سال ۱۴۰۳، سال پرکاری در حوزه بازآفرینی شهری محسوب می‌شود و با تلاش، همیاری و همدلی کلیه کارکنان شرکت امسال نسبت به سال گذشته توفیقات بیشتری بدست خواهیم آورد.

آیینی با اشاره به اینکه امسال برای نوسازی مساکن ناپایدار و لرزان مجاهدت بیشتری نیاز است، گفت: در نوسازی بنا‌های ناپایدار مردم نقش اساس و جدی دارند و باید بستر‌های مناسب در این رابطه را فراهم کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی موضوع ترویج در حوزه بازآفرینی شهری را بسیار مهم خواند، اظهارکرد: چاره‌ای جز ابتکار و خلاقیت در اطلاع‌رسانی در این رابطه نداریم و باید تلاش کنیم در حوزه بازآفرینی نقش مردم و شهرداری‌ها بیش از پیش پررنگ‌تر شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه امسال بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی در هر ماه یک رویداد مسکنی در استان‌ها شاهد خواهیم بود، گفت: در این رابطه حوزه بازآفرینی شهری نیز نقش فعال و حضور جدی در این رویداد‌ها خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره اینکه در حوزه بازآفرینی شهری از مرحله پایش تا نظارت با حضور و توسط مردم است، گفت: باید امسال عملیات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن در حوزه بازآفرینی شهری امسال کلید زده شود و همچنین حداقل ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مشارکتی برروی املاک و اراضی شرکت آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص به پایان رساندن عملیات اجرایی ۲۱۷ پروژه بازآفرینی شهری (خدمات زیربنایی و روبنایی) در سراسر کشور گفت: در برنامه داریم با همت و تلاش بیشتر همه همکاران به ویژه بخش اجرایی و دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار تمامی این پروژه‌ها تکمیل و تحویل مردم ساکن این محلات کشور شود. این افتتاح‌ها موجبات رضایتمندی مردم می‌شود و نشاط و امید بین ساکنان محلات را در پی خواهد داشت.

آیینی در پایان سخنانش از همایش بزرگ حلقه‌های میانی (سر حلقه‌های گروه‌های جهادی) در اردیبهشت ماه امسال خبر داد، گفت: با برگزاری این همایش شبکه بازآفرینی شهری رسما شکل خواهد گرفت و تا پایان مهرماه امسال مانور یا پویش چهره به چهره با عناوین تشریح «بسته‌های تشویقی، تسهیلات نوسازی بانکی، نحوه اخذ پروانه نوسازی در بافت‌های فرسوده، نحوه تجمیع با همسایگان و سازندگان و پایش و نظارت» با محوریت دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا