واریز بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم فروردین ماه، بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز شد.

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات سهامداران در هفته چهارم فروردین ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۳ ناشر سود سنواتی و حق تقدم و ۱۱ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

واریز سود سنواتی و حق تقدم ۳ شرکت

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۳ شرکت «پخش رازی، مجتمع جهان فولاد سیرجان، شرکت ایران دارو»، سود سنواتی و حق تقدم ۳۸۷ هزار و ۶۲۴ سهامدار را که شامل ۱۱۳ میلیارد و ۹۶۳ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

واریز بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

پرداخت ۸۲۸ میلیارد تومان سود جاری

همچنین تا پایان هفته چهارم فروردین ماه امسال، ۱۱ ناشر «سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین، مخازن گاز طبیعی آسیاناما، شیشه همدان، شرکت دشت مرغاب، صنایع سیمان دشتستان، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان (سهامی‌عام)، سرمایه‌گذاری سپه، پرداخت الکترونیک سامان کیش، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها، سرمایه‌گذاری توسعه ملی»، سود جاری ۲۵۲ هزار و ۴۱۲ سهامدار که شامل ۸۲۸ میلیارد و ۱۸ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

سمات به دنبال تفکر تضمین امنیت و کارآمدی بازار اوراق بهادار ایران از طریق توسعه و بهینه‌سازی ساز و کار تسویه معاملات اوراق بهادار با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا