صدور هشدار زرد هواشناسی در پی ادامه فعالیت سامانه بارشی

سازمان هواشناسی در پی ادامه فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های محلی برای فردا، چهارشنبه هشدار هواشناسی سطح زرد صادر کرد.

سازمان هواشناسی با توجه‌ به ادامه فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های محلی در مناطقی از کشور از روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت تا روز جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه، هشدار هواشناسی سطح زرد صادر کرد.

این سامانه مخاطراتی از قبیل رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ را به همراه خواهد داشت.

بارش‌های این سامانه در روز چهارشنبه استان‌های مازندران، مرکزی، قم، شرق لرستان و تهران، در روز پنج‌شنبه استان‌های خراسان رضوی، یزد، چهارمحال‌وبختیاری، جنوب و شرق اصفهان، هرمزگان، شرق و شمال فارس، شرق سمنان و شرق خراسان شمالی و در روز جمعه جنوب کرمان و شرق هرمزگان را در برخواهد گرفت.

احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری‌شدن روان آب، تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به نهال، درختان آسیب‌پذیر و محصولات باغی و زراعی از جمله اثراتی است که این سامانه می‌تواند به همراه داشته باشد.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی توصیه‌هایی از قبیل احتیاط در سفر‌ها به‌ویژه برون‌شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا