کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق، مشمول جوایز نفیس می‌شود

سخنگوی صنعت برق:

سخنگوی صنعت برق با بیان این که در ابتدای دولت سیزدهم ۱۴ هزار مگاوات ناترازی وجود داشت، افزود: با اقدام‌هایی که در دست انجام است، این ناترازی به ۱۱ هزار مگاوات خواهد رسید.

مصطفی رجبی مشهدی ادامه داد: صنعت برق بیش از ۴۲ میلیون مشترک دارد که از این تعداد ۳۲ میلیون مشترک خانگی و تجاری هستند و با مصرف بهینه برق می‌توانند به کاهش ناترازی کمک کنند.

وی با اشاره به این که طرح سراسری باانرژی از ابتدای خرداد تا پایان شهریور اجرا خواهد شد، گفت: مشترکان تجاری و خانگی می‌توانند با کاهش مصرف برق به‌صورت هفتگی طی ۲۱ هفته اجرای این پویش، امتیاز دریافت کرده و از جوایز متعدد و ارزنده پیش‌بینی‌شده در این پویش بهره‌مند شوند.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: همچنین به مشترکان خانگی و تجاری که ۱۵ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، جوایز نفیسی مانند خودرو به‌صورت قرعه‌کشی اهدا خواهد شد.

رجبی مشهدی با اشاره به این که سال گذشته ۴۰ درصد از مشترکان خانگی در طرح کاهش مصرف برق مشارکت کردند، گفت: امسال باتوجه‌به افزایش طرح‌های تشویقی، تعداد بیشتری از مشترکان به این طرح بپیوندند.

وی پیش‌بینی کرد: با استقبال مردم از پویش باانرژی، ناترازی در صنعت برق به حداقل ممکن برسد.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است تا در دوره گرم سال صادرات برق را در حداقل ممکن نگه داشته و واردات را به حداکثر برسانیم که این موضوع با توجه با شرایط آب‌وهوایی کشور پیش خواهد رفت.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا