از یک هفته قبل از ماه صفر، فروش تمام پروازهای چارتری ممنوع می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از یک هفته قبل از ماه صفر، فروش تمام پروازهای چارتری ممنوع می‌شود.

سیدکمال هادیانفر، معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در تشریح سفر خود به عراق در راستای هماهنگی بهتر و بیشتر برنامه‌های اربعین حسینی، اظهار کرد: در هفته گذشته با هیاتی به عراق سفر کرده و مذاکراتی بین ما و طرف عراقی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در این سفر درخواست‌هایی مطرح کردیم و بنا شد برخی از آن‌ها بررسی شود و برخی نیز تایید شد، افزود: یکی از مباحث مطرح‌شده بحث مسیر دریایی اعزام زائران به عراق بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: این مسیر ۱۵ مایلی از خرمشهر به بصره است و مدت زمان سفر حداکثر دوساعت خواهد بود.

هادیانفر با اشاره به اینکه مقرر شد کشتی‌ها از سوی ایران تامین شود، خاطرنشان کرد: این مهم محقق شد و در نظر داریم آغاز این سفرهای دریایی  پیش از محرم و صفر راه‌اندازی شود.

وی گفت: این اتوبوس‌های دریایی تا سقف ۵۰۰ نفر ظرفیت دارند که پیش‌بینی می‌شود بتوان روزانه ۲ هزار مسافر را از این طریق جا‌به‌جا کرد.

معاون وزیر راه با عنوان اینکه  ظرفیت‌های ریلی را افزایش خواهیم داد، خاطرنشان کرد: این افزایش ظرفیت هم برای استان‌های  زائر‌پذیر و هم مسیر خرمشهر به شلمچه خواهد بود.

هادیانفر بیان کرد: در حال حاضر پروازهای ما به نجف هفته‌ای ۱۲۰ پرواز  است که درخواست شده این میزان به ۳۰۰ پرواز در هفته افزایش پیدا کند.

وی گفت: در حال حاضر فعالیت این فرودگاه تا ۱۰شب است که بنا شده با درخواست ایران، ساعت کاری آنها  در ایام اربعین به  ۲۴ساعت افزایش یابد.

معاون وزیر راه درباره برنامه‌های صورت گرفته برای  کنترل قیمت بلیت پروازها، خاطرنشان کرد: از یک هفته قبل از ماه صفر، فروش چارتری به‌طور کامل ممنوع  می‌شود.

هادیانفر بیان کرد: تلاش‌شده مشکلاتی که سال‌های پیش با آن‌ها روبه‌رو بودیم، با برنامه‌ریزی‌های گوناگون کاهش یابد و زائرین عزیز بتوانند با سهولت بیشتری سفر کنند.

منبع: موج

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا