جمع‌آوری ۲هزار مین و خمپاره در مسیر ریلی شلمچه-بصره/ ۲.۶کیلومتر آماده ریل‌گذاری است

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران طی سفری به نقاط مرزی در جریان پاک‌سازی مسیر ریلی شلمچه- بصره از جمله جمع‌آوری ۲ هزار مین، خمپاره و ادوات جنگی از این مسیر قرار گرفت.

سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، با حضور در نقطه صفر مرزی، موضوعات احداث پایانه مسافری و طرح جامع ایستگاه مرزی شلمچه را با مهندسین مشاور و منطقه آزاد اروند مورد بررسی قرار داد. در جریان این بازدید، مقرر شد عملیات احداث پایانه مسافری ریلی در مرز شلمچه آغاز شود.

معاون وزیر راه سپس وارد خاک عراق شد و از مسیر مین‌روبی شده به طول ۲.۶ کیلومتر تا جاده اصلی بازدید کرد و در جریان عملیات مین‌زدایی در این منطقه قرار گرفت.

بر اساس بازدید صورت گرفته و دستور مدیرعامل راه‌آهن مقرر شد که تا هفته آینده، عملیات زیرسازی و روسازی در قسمت مین روبی شده در خاک عراق آغاز شود. تاکنون ۶ مرحله مین‌روبی صورت گرفته و بیش از ۲ هزار مین، خمپاره و ادوات جنگی در این مدت از مسیر مین‌روبی شده در خاک عراق کشف شده است.

صالحی سپس به جزیره سندباد در نزدیکی بصره رفت و ضمن بازدید از مراحل پیشرفت ساخت پل متحرک بر روی رودخانه در جزیره سندباد با نماینده راه‌آهن عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن پیگیری رفع معارضات در مسیر پل، از اتمام طراحی پل و عملیات نقشه‌برداری و همچنین آمادگی برای احداث ۱۷ پایه پل خبر داد.

نماینده راه‌آهن عراق نیز ضمن استقبال از تسریع در عملیات اجرایی پروژه شلمچه-بصره از بر طرف شدن معارضات در مسیر پل تا ۱۰ روز آینده خبر داد.

صالحی در این دیدار از همتای عراقی خود دعوت کرد تا با حضور در تهران، طراحی و اجرای عملیات احداث پل را نهایی کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا