پست ٢٣٠ کیلوولت غرب رشت آماده بهره برداری است

معاون طرح و توسعه برق منطقه ای گیلان در جریان بازدید جمعی از اصحاب رسانه از پست در حال احداث ٢٣٠ کیلوولت غرب رشت، به عنوان یکی از ١٨٠ اقدام صنعت برق برای عبور موفق از تابستان امسال؛ از آماده شدن این طرح برای بهره برداری خبر داد.

محمد افتخاری گفت: این پست از طرحهای حیاتی برق منطقه ای گیلان برای عبور موفق از اوج بار سال جاری است که عملیات اجرایی آن با تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان این شرکت پیش از اوج بار سال جاری به اتمام رسید و آماده بهره برداری شده است.

وی هدف از احداث پست ٢٣٠.٦٣.٢٠ کیلوولت غرب رشت را تعدیل بار پستهای انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان گیلان عنوان کرد و با بیان اینکه این طرح از نظر ظرفیت سازی بزرگترین طرح برق منطقه ای گیلان است، افزود: برای نخستین بار در استان گیلان در این پست از ٢ ترانسفورماتور هر یک با ظرفیت ٢٠٠ مگاولت آمپر استفاده شده است.

وی با بیان این که سیستم عایقی پست GIS و سیستم کنترلی آن از نوع DCS است، خاطر نشان کرد: این طرح ملی و زیربنایی از مهمترین طرحهای صنعت برق استان است که از نظر فنی اجرای آن برای کلان شهر رشت بسیار حیاتی و ضروری بوده و نقش بسزایی در تامین برق پایدار مشترکان منطقه دارد.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا