ضرورت صادرات ۲۰۰ هزار تن سیب و پرتقال تا یک ماه آینده

نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: با توجه به موجودی سیب درختی و پرتقال در سردخانه‌ها، تا یک ماه آینده حداقل ۲۰۰ هزار تن سیب و پرتقال باید صادر شود.

مجتبی شادلو گفت: با توجه به بارش‌های مناسب در فصل بهار، تا حدودی کسری‌های اخیر جبران شد. هرچند بارش‌های تگرگ دربرخی مناطق بواسطه آنکه کمک به سیل کرد، خساراتی به همراه داشت.

به گفته او، گرچه برآورد دقیقی نمی‌توان از میزان تولید محصولات باغی نسبت به مدت مشابه سال قبل بدلیل شرایط اقلیمی داشت، اما پیش بینی می‌شود که تولید ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

شادلو درباره آخرین وضعیت ذخیره سیب و پرتقال افزود: علی رغم رفع محدودیت‌ها و روان سازی صادرات، اما هنوز ذخایر بیش از مصرف یک ماه آینده است.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: با وجود آنکه بار‌ها اعلام کردیم که میزان ذخایر سیب و پرتقال بیش از نیاز کشور است و ممنوعیت یکباره صادرات آسیب جدی به تولید می‌زند، اما این امر صورت گرفت و در نهایت منجر به کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی صادرات نسبت به سال گذشته شد.

او گفت: با توجه به موجودی ذخایر سیب درختی و پرتقال در سردخانه ها، تا یک ماه آینده حداقل ۱۰۰ هزار تن سیب و ۱۰۰ هزار تن پرتقال باید صادر شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا