مشکل پیمانکاران ایرانی فعال در عراق رفع می شود

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به مصوبه دولت، صندوق ضمانت صادرات باید وارد کار شود تا ترکش اتفاقات منطقه‌ای بر پیمانکاران اصابت نکند.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست برخط ارزیابی عملکرد و پاسخگویی دولت در پاسخ یکی از پیمانکاران ایرانی فعال در عراق مبنی بر اینکه پروژه‌های پیمانکاران ایرانی در عراق پس از تخریب‌های داعش در این کشور متوقف شده و همین دلیل پیمانکاران به بانک صادرات بدهکار و الان عراق به باتلاقی برای شرکت‌های ایرانی تبدیل شده است، اظهار کرد: با توجه به مصوبه دولت، صندوق ضمانت صادرات باید وارد کار شود تا ترکش این اتفاقات منطقه‌ای بر پیمانکاران اصابت نکند. باید جلسه‌ای بین بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت برگزار می‌شود و پیمانکاران از سرفصل جاری خارج خواهند شد تا با این مشکل رفع شود.

وی همچنین در پاسخ به مطالبه یکی از فعالان صنعت بیمه مبنی بر اینکه برخی از پلت‌فرم‌های اینترنتی با دسترسی به اطلاعات مشتریان نماینده‌های بیمه با حق بیمه کمتر آنها را جذب می‌کنند و این نرخ حق بیمه ١٠ درصد پایین‌تر از بیمه مرکزی تخلف است، ادامه داد: خواسته شما درباره نرخ شکنی پلت‌فرم‌های بیمه‌ای است و این موضوع را به رئیس کل بیمه مرکزی اطلاع می‌دهم و بیمه مرکزی باید به این تخلف ورود کند.

وزیر اقتصاد در پاسخ به خواسته یک راننده ترانزیت درباره محدودیت صدور ویزا برای رانندگان ایرانی و ترانشیپ کالا توسط کامیون‌های خارجی با اسناد صوری، تاکید کرد: این موضوع پیگیری می‌شود و سهم ترانزیت باید به ناوگان کشورمان خودمان برسد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا