۲ وزارتخانه برای تامین حداکثری برق صنایع به خط شدند

مدیرعامل شرکت توانیر از تشکیل کمیته مشترک وزارت نیرو و وزارت صمت برای تامین حداکثر انرژی قابل تامین برای صنایع در فصل تابستان خبر داد.
مصطفی رجبی مشهدی ضمن اشاره به عزم وزارت نیرو برای تامین برق به منظور جهش تولید اظهار داشت: مقرر شد تا وزارتخانه‌های نيرو و صمت با هدف تامين برق پايدار و نيز تحقق شعار سال یعنی جهش توليد با مشاركت مردم حداكثر همكاری و هم افزایی را با يكديگر داشته باشند.مدیرعامل شرکت توانیر ضمن اشاره به تشكيل كارگروه مشترك و جلسات منظم بین وزارت نیرو و وزارت صمت در جهت تحقق تامین انرژی جهش تولید گفت: بنا شد با همکار وزارت نیرو و وزارت صمت و همچنین بخش خصوصی در هر زمان حداكثر انرژي قابل تحويل در اختيار صنايع قرار گيرد.
وی افزود : محدوديت‌های انرژی برق تحويلی به صنايع نسبت به سال گذشته با تفاهم طرفين كاهش يافته و در عين حال برنامه مديريت مصرف برق تمامی صنايع همچون سال گذشته در قالب تفاهم نامه مشترك به مشتركين و دستگاه‌های ذيربط ابلاغ خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به برگزاری نشست وزارت نیرو و وزارت صمت برای تامین انرژی تابستان ادامه داد: در اين نشست مقرر شد پس از اتمام ابلاغ مشترک برنامه تامین انرژی صنايع، كارگروه مذكور با تشكيل جلسات هفتگي بر روند اجراي برنامه‌ها نظارت داشته باشد.رجبی مشهدی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم با سپردن مدیریت مصرف بخش خانگی به مردم و تکرار تجربه دو سال گذشته، تامین برق بخش مولد را دو چندان کرده و مشابه سال گذشته تامین برق صنعتی را از بخش خانگی جلو بیندازیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: تجربه سال گذشته و رکوردهای رشد تولید صنعت بیانگر آن است که برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت بار و جهش تولید به صورت همزمان شدنی است و تلاش بر این است امسال نیز حداکثر برق قابل تامین به بخش مولد اقتصاد هدایت شود.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا