بارش‌های محلی شدید در برخی نقاط کشور

سازمان هواشناسی در پی احتمال وقوع بارش‌های محلی شدید، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

سازمان هواشناسی در پی احتمال وقوع بارش‌های محلی شدید، از روز جمعه ۱۸ خرداد تا روز یکشنبه ۲۰ خردادماه، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

رگبارباران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک و بارش تگرگ در نقاط مستعد از جمله مخاطرات این سامانه است.

این سامانه روز جمعه ۱۸ خرداد، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، در روز شنبه شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال و شرق آذربایجان شرقی و در روز یکشنبه اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی را در بر خواهد گرفت.

جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جادهای کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از آثار احتمالی فعالیت این سامانه است.

در نتیجه به احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌‎های اجرایی و خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع توصیه می‌شود.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا