افزایش هزینه بیمه این خودروها قطعی است

ربیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از تشدید مجازات برای تغییر در ارکان وسیله نقلیه خبر داد.

بیمه خودرو می‌تواند موارد مختلفی از جمله حوادث رانندگی، سرقت، حریق و خسارات به سایر خودروها را تحت پوشش قرار دهد، در نتیجه مالک خودرو از صدمات مالی ناشی از این وقایع در امان است.

سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص افزایش هزینه‌های بیمه‌ای بعد از دستکاری در سیستم‌های خودرویی توضیح داد و گفت: یکی از رانندگانی که اقدام به تغییر وضعیت در سیستم موتوری خودروی خود کرده بود اعلام می‌کرد که تا الان بالای ۲۰۰ میلیون تومان خرج این تغییر کرده است و این مخارج تمامی هم ندارد. چون موتورهایی که تقویت می‌شود زود هم خراب می‌شوند چرا که وقتی از حالت استاندارد خارج می‌شوند فشار زیادی به موتور وارد آورده و باعث یاتاقان زدن شده و موتور ایراد پیدا می‌کند.

وی افزود: پدر و مادرها در جریان باشند زمانی که فرزند شما وسیله نقلیه را از حالت استاندارد خارج می‌کند اگر تصادفی اتفاق بیافتد و اگر کارشناس بیمه و یا کارشناس پلیس تشخیص دهد که وسیله نقلیه نقص فنی داشته است و به عنوان نقص فنی تشخیص داده بشود، مسلماً هزینه‌های بیمه‌ای نیز افزایش پیدا می‌کند. زیرا راننده به علم خود این اقدام را انجام داده است و جز تشدید مجازات هم محسوب می‌شود.

سرهنگ شریفی گفت: تغییر در ارکان وسیله نقلیه و نقص فنی مؤثر برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و قانون مجازات اسلامی تشدید مجازات را هم در پی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا