جدیدترین قیمت میوه های نوبرانه در بازار

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: بنابر آمار روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن انواع میوه‌های نوبرانه در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

تعیین قیمت میوه به عوامل مختلفی مانند نوع میوه، فصل تولید، کیفیت و ارزش غذایی آن، هزینه‌های تولید و حمل و نقل، شرایط آب و هوایی، تقاضای بازار و قیمت‌های رقبا بستگی دارد.

اکبر یاوری، رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت میوه‌های نوبرانه خبر داد و گفت: با توجه به گرمای هوا و افزایش عرضه محصولات باغی تمامی شهرها، قیمت میوه‌های نوبرانه ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.

او قیمت کنونی هر کیلو هلو را ۴۰ تا ۸۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون هر کیلو زردآلو با نرخ ۸۰ تا ۱۴۰ هزارتومان، گیلاس پیش رس ۸۰ هزارتومان، گیلاس تکدانه ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزارتومان، آلبالو ۱۲۰ هزارتومان، گوجه سبز ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزارتومان، توت فرنگی ۵۰ تا ۱۴۰ هزارتومان، توت سفید ۶۰ هزارتومان و شبرنگ ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزارتومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

یاوری قیمت هر کیلو هندوانه را ۸ تا ۱۴ هزارتومان، ملون ۱۳ تا ۱۴ هزارتومان، خربزه ۱۵ تا ۱۶ هزارتومان و طالبی را ۱۵ هزارتومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان از توزیع روزانه ۲۲ تا ۲۳ هزار تن محصولات کشاو زی در میدان مرکزی خبر داد و گفت: روزانه ۳ تا ۴ هزار تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است. همچنین روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن از مجموع بار توزیعی در میدان به میوه‌های نوبرانه اختصاص دارد.

او قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی را ۸ تا ۱۵ هزار تومان، پیاز دزفولی ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، پیاز شیراز ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان و گوجه فرنگی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد.

یاوری گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و فراوانی عرضه پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش قیمت در بازار استمرار یابد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا