آغاز بازگشت حجاج به کشور/ تاخیر آزاردهنده‌ای نخواهیم داشت

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از بازگشت اولین کاروان حجاج سرزمین وحی به کشور خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای بازگشت حجاج با کمترین زمان تاخیر اندیشیده شده است.

حسام قربانعلی، در تشریح آخرین وضعیت بازگشت حجاج به کشور گفت: همه پروازهای بازگشت حجاج توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد. همچنین عملیات بازگشت حجاج از امروز با اولین پرواز از سمت شهر مدینه به فرودگاه اهواز ساعت ۵.۵۰ دقیقه به وقت محلی در فرودگاه مدینه آغاز شد و پایان عملیات بازگشت نیز ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه روز ۲۴ تیر ماه از فرودگاه جده به فرودگاه امام خمینی(ره) خواهد بود.

وی افزود: هیچ تاخیر چندین ساعته و آزاردهنده‌ای در بازگشت‌ها نخواهیم داشت و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: البته تاخیر، جزو لاینفک سیستم حمل و نقل در حوزه هوایی است به خصوص که حجم خروجی ها از دو فرودگاه جده و مدینه بسیار بالا است و این موضوع ارتباطی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ارتباطی ندارد. کلیه حجاج از سرتاسر جهان اسلام از این دو فرودگاه مذکور به مقاصد خود پرواز خواهند کرد و پروازها با ازدحامی مواجه خواهند بود که طبیعی است.

وی عنوان ‌کرد: متوسط مدت زمان تاخیر در اعزام حجاج به سرزمین وحی ۴۰ دقیقه بود و پیش‌بینی می کنیم در بازگشت حجاج نیز با توجه به متمرکز بودن عملیات که شش روز کمتر از عملیات اعزام زمان خواهد برد تاخیر آزاردهنده‌ای را نداشته باشیم.

قربانعلی گفت: عملیات رفت را در ۳۰ روز انجام دادیم و عملیات بازگشت را در ۲۴ روز انجام می‌دهیم و این یعنی تعداد پروازها در روز به ۲۱ پرواز رسیده است. در حقیقت هر یک ساعت تقریبا یک پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به کشور خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا