حومه پایتخت مقصد جدید مستاجران شد

بررسی‌ فایل‌های واسطه‌گران ملکی در بخش رهن و اجاره تهران نشان می‌دهد، برای رهن کامل آپارتمانی با بودجه‌ای معادل 300 تا 400 میلیون تومان در پایتخت، می‌توان واحدی تا حداکثر 80 مترمربع مساحت اجاره کرد.

بازار رهن و اجاره داغ است؛ اما آنچه که می‌توان به وضوح شاهد بود رشد قیمت اجاره‌بها بدون توجه به سقف ۲۶ درصدی است چراکه موجران، متناسب با تورم و نیازهای مالی خود قیمت‌گذاری می‌کنند.

واسطه‌گران ملکی می‌گویند: به دلیل رشد دوبرابری اجاره‌‌بها و توان کم بخشی از مستاجران، شاهد افزایش مهاجرت به حومه تهران و مناطق پایین‌تر هستیم.

بررسی‌ فایل‌های واسطه‌گران ملکی در بخش رهن و اجاره تهران نشان می‌دهد، برای رهن کامل آپارتمانی با بودجه‌ای معادل ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در پایتخت، می‌توان واحدی تا حداکثر ۸۰ مترمربع مساحت اجاره کرد.

 نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: با توجه به افزایش تخلف بانک ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن باید اقدامات و برنامه ریزی لازم جهت جلوگیری از عدم پرداخت در دولت های بعدی اجرایی شود.

در شهرک ولیعصر، رهن کامل واحدی۸۰ متری و ۱۵ سال ساخت و دارای پارکینگ و انباری و در محله نواب، واحدی ۵۸ متری و ۱۴ سال ساخت، ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در محله فلاح، رهن کامل آپارتمانی با ۵۲ مترمربع و ۱۰ سال ساخت و دارای آسانسور، پارکینگ و انباری، ۴۰۰ میلیون تومان و در تولید دارو،  رهن کامل واحدی ۴۴ متری و ۱۴ سال ساخت و دارای پارکینگ و انباری، ۳۶۰ میلیون تومان است.

 نهم خرداد ماه امسال، شهرداری تهران با اجرای یک طرح «مسکن‌‌‌سازی» در سطح شهر، اعلام کرد: «کلنگ ساخت ۲۰۰‌هزار واحد مسکونی در تهران را به زمین زدیم.»

در محله گمرک، با ۴۰۰ میلیون تومان می‌توان واحدی ۴۶ متری و ۹ سال ساخت، دارای آسانسور و پارکینگ به صورت رهن کامل اجاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا