عرضه میوه در آستانه عید غدیر ۱۵ درصد افزایش یافت

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به افزایش ۱۵ درصدی عرضه میوه در آستانه عید غدیر، قیمت هیچ محصولی تغییری ندارد.

اکبر یاوری گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا در آستانه عید غدیر، عرضه میوه و صیفی در میدان مرکزی ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به روزهای قبل افزایش داشته است.

او قیمت کنونی هر کیلو شلیل را ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: اکنون هرکیلو گیلاس تکدانه با نرخ ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان، زردآلو ۱۰۰ هزار تومان، آلو شابلون ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، گوجه سبز ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، توت فرنگی ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، آلبالو ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان، سیب گلاب ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، هلو ۵۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۶ تا ۱۲ هزار تومان و خیار گلخانه ۱۴ تا ۲۰ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

یاوری قیمت کنونی هرکیلو هندوانه را ۸ تا ۱۶ هزار تومان، خربزه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و ملون و طالبی ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان از توزیع ۲۴ تا ۲۵ هزار تن میوه در آستانه عید غدیر در میدان مرکزی خبر داد و گفت: اکنون هزار تن میوه در میدان مرکزی مانده و مابقی به فروش رسیده است.

او درباره آخرین وضعیت میوه های وارداتی گفت: علی رغم آغاز ثبت سفارش، اما قیمت موز کماکان بالاست  چراکه بعد از آزادسازی ثبت سفارش ۲۰ روز تا ایجاد تعادل بازار زمان نیاز است.

یاوری قیمت هرکیلو موز اکوادور را ۹۲ تا ۹۷ هزار تومان، موز فیلیپین ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان، موز هندی ۷۰ تا ۷۳ هزار تومان و انبه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

خبرنگار: آزاده محبی

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا