قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ |برنت ۸۵ دلار و ۳۲ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۳۱ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۳۶ سنت رسید.

گزارش افزایش قابل‌توجه ذخایر نفت آمریکا نگرانی نسبت به ضعف بیشتر از حد انتظار تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده نفت دنیا را افزایش داده و مانع بالا رفتن بیش از حد قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۳۱ افزایش به ۸۵ دلار و ۳۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳۳ سنت معادل ۰.۴۱ درصد افزایش ۸۱ دلار و ۱۶ سنت معامله می‌شود.

موسسه نفت آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور ۹۱۴۰۰۰ بشکه در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن افزایش یافته است. این در حالیست که تحلیلگران انتظار یک کاهش ۳ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

اطلاعات رسمی در مورد ذخایر نفت و سوخت آمریکا امروز منتشر خواهد شد.

نگرانی در مورد آغاز ضعیف فصل سفرها در آمریکا تا حدی دلیل کاهش قیمت نفت در روز گذشته بوده است. موسسه نفت آمریکا از افزایش ۳.۸۴ میلیون بشکه‌ای ذخایر بنزین این کشور در هفته گذشته خبر داد، در حالی که تحلیلگران انتظار یک کاهش یک میلیون بشکه‌ای را داشتند.

کاهش اطمینان مصرف‌کنندگان در آمریکا در این ماه به نگرانی در مورد دورنمای اقتصادی افزوده و بالا رفتن ارزش دلار بر قیمت نفت و سایر کالاها تاثیر گذاشته است.

روند بالا رفتن ارزش دلار پس از افزایش ۰.۱ درصدی در روز گذشته ادامه دارد. افزایش ارزش دلار قیمت نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می‌کند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا