بیش از ۴۹۰ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن دریافت کردند

 در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات مسکن به ویژه در بخش ودیعه کن است و این موضوع با ورود به فصل نقل وانتقالات مسکن گسترده تر شده و عملکرد بانک ها با وجود آنکه میزان متقاضیان بیشتر شده ضعیف تر شده است.

تعداد زیادی از متقاضیان درخواست تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی خود را به بانک ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن داده اند اما طبق آخرین آماری که امروز وزارت راه وشهرسازی ارائه کرده است تنها ۴۹۸ هزار و ۸۶۴ متقاضی موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده اند.

این در حالی است که  تاکنون  یک میلیون و ۸۸۷ هزار و ۴۵۲ نفر متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن در سامانه TEM.MRUD.IR ثبت‌نام کرده اند که از این تعداد یک میلیون و ۶۷۷ هزار و ۵۷۰ نفر حائز شرایط شناخته شدند.

طبق اعلام سید احمد خادمیان مدیرکل دفتر پایش طرح‌های مسکن وزارت راه و شهرسازی  از تعداد افراد حائزشرایط شناخته شده تعداد یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند و  بانک های عامل تاکنون تسهیلات ودیعه مسکن ۴۹۸ هزار و ۸۶۴ متقاضی را پرداخت کرده‌اند و روند پرداخت تسهیلات رشد داشته است.

در همین رابطه داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  متاسفانه بانک ها همکاری لازم را در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن انجام نمی دهند وهمین امر باعث شده که مستاجران از این روند آسیب ببینند.

وی افزود: در حال حاضر همکاری بانک ها در این بخش چندان مناسب نبوده است. با توجه به آنکه میزان تسهیلات ودیعه مسکن افزایش یافته است می تواند  قیمت های اجاره مسکن را تحت تاثیر قرار دهد.

او بیان کرد: پیگیری بانک مرکزی برای بهبود در روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن باعث می شود که این بازار با پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به سمت توسعه هدایت شود.

گفتنی است سقف تسهیلات ودیعه مسکن در تهران ۲۰۰ میلیون تومان، مراکز استان ۱۵۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان و روستایی ۴۰ میلیون تومان است.

خبرنگار: محبوبه کباری

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا