لوفت‌هانزا بهای بلیت‌هایش را گران کرد

بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان برای جبران هزینه‌های کاهش آلودگی هوا، بلیت‌هایش را تا ۷۲ یورو گران کرد.
بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان، لوفت‌هانزا بیش از ۷۲ یورو (۷۷ دلار) بلیت‌های خود را گران کرد.این شرکت هواپیمایی می‌گوید، برای جبران هزینه‌های ناشی از پیروی از قوانین جدید اتحادیه اروپا برای استفاده از سوخت گران‌تر، بلیت‌های خود را گران کرده است.این افزایش قیمت بسته به نوع بلیت، در همه پروازهایی که از کشورهای اتحادیه اروپا، انگلیس، نروژ و سوئیس حرکت می‌کنند، بین یک تا ۷۲ یورو افزایش خواهد یافت. برخی از افزایش‌ها از ۲۶ ژوئن و برخی از پروازهای خروجی‌ از یک ژانویه ۲۰۲۵ اعمال خواهد شد.

در پروازهای با زمان پرواز کوتاه و متوسط، قیمت بلیت در پروازهای اکونومی تا ۵ یورو و در پروازهای بیزینس تا ۷ یورو افزایش می‌یابد. در پروازهای با زمان طولانی نوع بیزینس بین ۱۸ تا ۳۶ یورو و فرست کلس تا ۷۲ یورو افزایش قیمت خواهند داشت.لوفت‌هانزا می‌گوید، این افزایش هزینه برای پروازهای خروجی از هر یک از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین انگلیس، نروژ و سوئیس اعمال خواهد شد.بر اساس مقررات جدید اتحادیه اروپا، تامین‌کنندگان سوخت باید اطمینان حاصل کنند که تا سال ۲۰۲۵ ، دو درصد سوخت در فرودگاه‌های اتحادیه اروپا، سوخت پایدار هوانوردی (SAF) باشد و این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۶ درصد و تا سال ۲۰۵۰ به ۷۰ درصد افزایش یابد.با این حال، کارشناسان هشدار داده‌اند که اقدامات با هدف کاهش آلودگی هوا می‌تواند به تحمیل هزینه‌های بالاتر به مشتریان منجر شود.

ایرفرانس-کی ال ام، نخستین شرکت هواپیمایی اتحادیه اروپا بود که هزینه اضافی سوخت زیستی را به قیمت بلیت اضافه کرد. این شرکت در آن زمان اعلام کرد که تا ۱۲ یورو به قیمت پروازهای بیزینس و تا ۴ یورو به قیمت پروازهای اکونومی اضافه می‌کند.به گفته منابع آگاه، این شرکت باز هم قیمت‌هایش را افزایش خواهد داد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا