مخالفت ۹۵ درصد مردم با بنزین ۲۵ هزار تومانی پزشکیان

در حالی که از ستاد انتخاباتی پزشکیان طرح افزایش قیمت بنزین به ۲۵ هزار تومان مطرح شده، یک نظرسنجی نشان داد که ۹۵ درصد مردم با این قیمت بنزین مخالفند.

علی عبدالعلی‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان اخیرا اعلام کرد که در صورت پیروزی وی در انتخابات، برای حل مشکل مصرف بالا و اجبار به واردات بنزین، قیمت آن حتما افزایش خواهد یافت اما قبل از آن اطلاع‌رسانی لازم به مردم صورت خواهد گرفت تا مثل دولت روحانی بحران آبان سال ۱۳۹۸ تکرار نشود.

عبدالعلی‌زاده حتی اعلام کرد که اگر کارشناسان بگویند که بنزین باید ۵۰ هزار تومان شود، پزشکیان با نظرات کارشناسان موافقت خواهد کرد.

ضمنا پزشکیان قبل از کاندیداتوری در انتخابات نیز در اظهارنظری گفته بود بنزین باید ۲۵ هزار تومان شود.

محمدجواد آذری جهرمی، قائم‌مقام ستاد انتخاباتی پزشکیان، هم در اظهارنظری صریح گفته بود که باید قیمت بنزین، گازوئیل، آب و برق آزاد شود تا مشکلات کشور حل شود.

با توجه به این اظهارات مقامات ارشد ستاد پزشکیان، مشخص است که در دولت احتمالی وی، افزایش قیمت بنزین قطعی خواهد بود.

این در حالی است که یک نظرسنجی که توسط مرکز افکارسنجی سرمایه انجام شد، مشخص کرد که اکثریت مردم اساسا با گران کردن بنزین مخالفند.

در این نظرسنجی از مردم پرسیده شده که پیشنهاد شما برای قیمت بنزین آزاد چیست؟ فقط ۴.۲ درصد از مردم در پاسخ، قیمت بنزین بیش از ۱۵ هزار تومان را انتخاب کرده‌اند که به نوعی می‌توان آن را موافقت با بنزین ۲۵ هزار تومانی پزشکیان نامید.

طبق نتایج این نظرسنجی، ۴۴.۹ درصد مردم بنزین ۵ هزار تومانی، ۱۰.۶ درصد بنزین ۷ هزار تومانی، ۶.۶ درصد بنزین ۱۰ هزار تومانی و کمتر از یک درصد هم بنزین ۱۳ هزار تومانی را انتخاب کرده‌اند. ۳۲.۸ درصد مردم هم اساسا با افزایش دفعی قیمت بنزین آزاد به یکی از این قیمت‌ها مخالفند و موافق افزایش تدریجی قیمت آن موافقند.

این نظرسنجی از نمونه ۸۹۶ نفری در سراسر کشور به صورت تلفنی انجام شده است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا