ثبت بیش از ۵۹۴ هزار قرارداد اجاره در سامانه خودنویس

مدیر سامانه خودنویس از ثبت بیش از ۵۹۴ هزار قرارداد اجاره در سامانه خودنویس تا ۱۳ تیرماه خبر داد.

مهدی ساسانی، مدیر سامانه خودنویس در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره سامانه خودنویس اظهار داشت: سامانه خودنویس، سامانه‌ای است که بر اساس قانون توسط وزارت راه.  شهرسازی توسعه داده شده و این سامانه جدید نیست.

وی ادامه داد: وزارت راه موظف شده بود سامانه ثبت املاک و مستغلات را از وزارت صمت تحویل بگیرد و در بستر آن دسترسی به ثبت اموال، املاک و مستغلات را برای عموم مردم فراهم کند.

ساسانی افزود: ابتدا بررسی کردیم و متوجه شدیم که نسخه قدیمی امکان اجرای این بخش از قانون را ندارد. بنابراین، نسخه جدیدی از سامانه ثبت نام قانون املاک و مستغلات با نام خودنویس توسعه داده شد.

مدیر سامانه خودنویس خاطرنشان ساخت: این سامانه در ۳ خرداد ۱۴۰۲ رونمایی شد و بخش اجاره آن تا پایان سال ۱۴۰۲ تکمیل گردید. دسترسی برای مشاورین املاک باز شد و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه گردید. از ابتدای سال ۱۴۰۳، کلیه قراردادهای اجاره انواع ملک در این سامانه ثبت شده است.

ساسانی درباره تعداد قرارداد های ثبت شده در این سامانه تصریح کرد: تا کنون ۵۹۴ هزار و ۷۷۱ قرارداد توسط مردم و مشاورین املاک در این سامانه ثبت شده است. سامانه خودنویس در زمینه ثبت قراردادهای خرید و فروش و پیش خرید و پیش فروش نیز فعال خواهد بود.

وی گفت: قرار بود به صورت رسمی از بخش خرید و فروش سامانه رونمایی کنیم، اما به دلیل حادثه‌ای که برای شهید جمهور اتفاق افتاد، این رونمایی به تعویق افتاد و به زودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا